Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 24.07.2014 Gazete
ABONE OL

AYM şartlı reddetti!

, Başkanı 'ın şike davasında haklarının ihlal edildiği yönünde yaptığı başvuruyu, yeniden yargılama söz konusu olduğu için geri çevirdi

AYM şartlı reddetti!
Anayasa Mahkemesi, Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike davası nedeniyle haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle yaptığı başvuruda ret kararı verdi. Yıldırım ile aynı davada yargılanan sanıklar Yaşar Kaya ve Yüksel Ekşioğlu'nun bireysel başvurularını birleştirirek sonuçlandıran Yüksek Mahkeme, Şike Davası'nda yerel mahkemede yeniden yargılama başladığından başvuru yolları tüketilmediği gerekçesiyle başvuruları reddetti.

TÜM YOLLAR KAPANMADI!
13. Ağır Ceza Mahkemesi daha önce yeniden yargılamaya onay verirken, bu onay üzerine şike davasının yeniden yargılanma kapısı açılmış, bu karar için 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz edilmişti. Eğer 14. Ağır Ceza Mahkemesi bu itirazı reddederse yeniden yargılama gündeme gelecek. Bu nedenle Anayasa Mahkemesi henüz daha tüm yollar tükenmediği gerekçesiyle Aziz Yıldırım'ın başvurusunu geri çevirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.