Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 14.05.2012 Gazete
ABONE OL

Fener holiganları temizlemeli

F.Bahçe bizi çok iyi ağırladı. Maç sonu ise havalandırma kapandı, elektrikler kesildi, çay servisi kaldırıldı... Hepimiz odaya kapandık Gerekirse kupayı sabaha kadar beklerdik.

Fener holiganları temizlemeli
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, şampiyonluk sonrasında ilk röportajını Takvim gazetesine verdi. İşte Ünal Aysal'ın çarpıcı cevapları:

Şampiyonluk kupayı almadan önce neler yaşandı başkan?
TFF Başkanı Demirören kupayı bir an önce vermek istedi. Biz törenin sahada yapılmasını istedik. Onlar ise gerginlik nedeniyle bunun zor olduğunu söyledi. Ben de gerekirse sabaha kadar bekleyeceğimizi söyledim.

Fener yönetiminden nasıl bir çaba gördünüz?
Elektrikler kesildi, havalandırmalar kapatıldı. Çay kahve servisi kalmadı. Oyuncular odalarında kaldı. Ama ben bunlar için Fenerbahçe camiasını suçlamak istemem. Fener camiasını karşımıza almak istemiyoruz. Olaylar 4-5 bin holiganın yaptığı bir hadisedir. Bunun için koca Fenerbahçe camiasını suçlamak istemem.

Unutamadığınız maç hangisi?
Unutamadığım maç 2-1 yenildiğimiz Fenerbahçe maçıdır. Böyle bir oyundan sonra böyle bir sonuç çıkmaz derdim. Benim için öğretici oldu.

Şampiyonluk yolunda hiç ümidinizi kaybettiniz mi?
Takım kurulduğundan beri ilk 2-3 maç hariç güvensizliğim hiç olmadı. Ümitsizliğe düştüğüm bir an bile olmadı. Takım kurulduğu günden bu yana hem seyirciye hem de yönetime güven verdi. Tabii burada hocamız Fatih Terim'in duruşu çok önemliydi.

Hiç takıma müdahale ettiğiniz bir durum oldu?
Benim görevim teknik ekibe müdahale değil. Çok büyük bir yanlış olursa konuşuruz o ayrı. Ama böyle bir durum hiç olmadı.

YENİLDİĞİMİZ DERBİ ÇOK KOMİKTİ
F.Bahçe'ye yenildiğimiz derbi sonrasında hiç ümidimi kaybetmedim. O maçta en güzel futbolumuzu oynadık. Oyunun yüzde 90'ını domine ettik ama kaybettik. O derbi bence komik bir maç oldu.

RİSKE GİRMEDEN BAŞARI GELMEZ
Riskli bir kadro oluşturduk. Çok yeni futbolcu vardı. Ama riske girmeden de başarı gelmiyor. Yabancılarımız
çok iyiydi.

RİERA'YA HALA GÜVENİYORUM
Riera iyi bir futbolcu ama fazla şans bulamadı. Ben hala ona güveniyorum. Daha iyisini bulmadan elinizdekini çıkarmayacaksınız.

KENDİNE BAKANI SIRTIMDA TAŞIRIM
Disiplinli standardı olan ve kendine bakan oyuncuları severim. Böylelerini sırtımda taşırım. Elmander böyle biri. Selçuk'u da bu kategoriye sokmak isterim. Eboue de böyle diyebilirim.

kalan karakter 1000

FENER ALT KÜMEYE FENER ALT KÜMEYE

DÜŞÜRÜN BU FENERBAHÇEYİ BİR ALT LİGE

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 14.05.2012 19:05
y.bursa y.bursa

feneri holiganı fenerin medyasıdır önce onlar aşırı ortamı germese stres yapmasa bu iş olacakta fazla şişincede fener zarar görüyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 14.05.2012 18:52
GS li derki GS li derki

Fener holiganlari temizlemeli....... holiganlar ama feneri temizlerlerse polisimiz basta olmak üzere hepimiz buna seviniriz....Cok zor...yeni bir "deterjan" gerekli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 14.05.2012 16:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.