Aile boyu ihanette ikince perde! FETÖ'cü kurmay pilotun eşi de itirafçı oldu! Kod adı: Damla

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Hava Pilot Kurmay Albay Hasan K. (45) itirafçı oldu. İtiraf üzerine emekli kurmay albayın eşi Güler K. da gözaltına alındı. Güler K. da itirafçı oldu.

Giriş Tarihi 23 Nisan 2024, 07:01 Güncelleme 23 Nisan 2024, 12:11
Aile boyu ihanette ikince perde! FETÖ’cü kurmay pilotun eşi de itirafçı oldu! Kod adı: Damla

İÇİNDEKİLER

FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Hava Pilot Kurmay Albay Hasan K. (45) etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itiraflarda bulunmuştu.

Hasan K., emekli kurmay albay eşi Güler K.'nın da örgüt üyesi olduğunu itiraf etti. Gözaltına alınan Güler K. da etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istedi.

Hasan K.Hasan K.

KOD ADI DAMLA
2016'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Personel Plan Kısım Amiri olarak atandığını anlatan Güler K., kendisine Damla kod adı verildiğini söyledi.

Adil Öksüz.Adil Öksüz.

FETÖ ile 1997'de Ankara'da dershanede tanıştığını anlatan Güler K. "Denemelerde yüksek puan alınca beni 10 kişilik bir gruba dahil edip 'Askeri okula gidip subay olabilirsin' dendi. Ben de sınavlara girip kazandım" diye konuştu.

Güler K.

NİKAHIMIZI ADİL ÖKSÜZ KIYDI
Güler K. "Askeri okula başlamak için Ankara'dan otobüsle İstanbul'a gittim. Bana eşlik eden örgüt ablası arka koltuğuma oturdu ve bana 'Seninle çok görüşmeyelim, hatta bizim dershaneye gittiğini kimseye söyleme yoksa okula giremezsin' dedi. Kendisiyle ilgilenen örgüt ağabey ve ablaların isimlerini veren Güler K. 2001'de İzmir'de uçuş okuluna başladığını ve eşi Hasan K. ile orada tanışıp evlendikten sonra aynı hücre tarafından takip edilmeye başlandıklarını anlattı. Fetullah Gülen ile Altunizade'de görüştürüldüğünü, İzmir'de imam nikâhlarının yapılması için de örgüt ağabeyleri tarafından Adil Öksüz'ün evine götürüldüğünü anlatan Güler K. "Ben örgütteki görüşmelere gittiğimde erkeklerin yüz ve gözlerine bakmak yasaktı. Onlara 'Ağabey' diye hitap etmem gerekiyordu" dedi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN