CHP'de İzmir çatlağı | Foça İlçe Başkanı ve yönetim kurulundan 8 kişi istifa etti!

CHP'de aday listeleri nedeniyle istifa depremi yaşanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi 8 kişi, genel merkezin aday belirleme yöntemini protesto ederek istifa etti. Aynı zamanda başkan ve belediye meclis üyelerinin belirlenme yöntemi ile ilgili olduğu öğrenilen istifalar için yarın basın açıklaması yapılacağı bildirildi.

Giriş Tarihi 21 Şubat 2024, 01:26 Güncelleme 21 Şubat 2024, 01:26
CHP’de İzmir çatlağı | Foça İlçe Başkanı ve yönetim kurulundan 8 kişi istifa etti!

İÇİNDEKİLER

Yerel Seçimler öncesi CHP'de istifalar sürüyor. Aday belirleme sürecinde büyük krizlerin patlak verdiği partide huzursuzluk yaşanıyor.Son istifa haberi ise İzmir'den geldi. CHP'nin Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci istifasını duyurdu.

İLÇE BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İSTİFA ETTİ
CHP Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci ile İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Işık Ergin, Poyraz Aksoy, Hasan Ercan, Birtan İskit, Meryem Ertürk, Ayla Gülay, Nevin Acar ve Fahrettin Elvanlar görevlerinden istifa ettiler. İstifa gerekçesinin, parti genel merkezinin ilçe halkının iradesini yok sayarak tepeden inme atamalar yapması ve bu durumun üyeler tarafından anti-demokratik olarak değerlendirilmesi olduğu öğrenildi.

İstifa dilekçesinin İzmir İl Başkanlığı ve CHP Genel Merkezi'ne gönderildiği, konu ile ilgili olarak yarın bir basın açıklaması yapılmasının planlandığı belirtildi.

15 kişilik yönetim kurulunda bu istifalarla birlikte yönetim düştü.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN