Bugünkü
Takvim

Öfkeli vatandaş!

Moldovalı , Türkiye’de evlendi. Ancak eşiyle kavga edip karakolluk olduğu için vatandaşlık başvurusu reddedildi

ABONE OL
Öfkeli vatandaş!
Kocaeli Derince'de yaşayan Recep Akçaalan (51), 1997'de Moldova'ya gitti. Burada Natalia David'e (37) gönlünü verdi. 1999'da Türkiye'ye yerleşen çiftin 2000'de bir çocukları dünyaya geldi. Çift, 2012'da resmi nikah kıyıp evlendi. Recep Akçaalan, bir süre önce tartıştığı eşinin kendisini darp ettiği iddiasıyla karakola gitti. Kamu davası açılırken, para cezası ve bir sene uyarı cezası verildi. Oturma izni ile Türkiye'de kalan Natalia, 2015'te vatandaşlık istedi. Ancak eşiyle kavga edip karakolluk olduğu için vatandaşlık başvurusu kabul edilmedi. Geçen hafta ikiz bebeklerini kucağına alan genç kadın, tek isteğinin vatandaşlık başvurusunun kabul edilmesi olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.