Bugünkü
Takvim

Göze geldi!

Nurdan K. Facebok’tan tanışıp evlendiği Ebuzer K.’ye boşanma davası açtı. Mahkeme günü ise eşinin avukatını görünce bayıldı. “Avukat bana imalı bakışlar atıp cinsel tacizde bulundu” diyen kadın, şikayet dilekçesi yazdı...

ABONE OL
Göze geldi!
Ukrayna'da üniversite eğitimi alan mimar Nurdan K. (29), Facebook üzerinden Ebuzer K. (28) ile tanıştı. Evlenmeye karar veren çift, iki yıl önce nikah kıydı. Daha sonra Ebuzer K., Nurdan K.'ya "Ailem Tanzanya'da. Orada çalışırsın. Çok mutlu olacağız" diyerek kandırdı. Ardından eşini ve 240 bin TL değerindeki düğün hediyelerini alıp Tanzanya'ya taşındı. İddiaya göre genç kadın burada eşi ve ailesinin baskılarına maruz kaldı. Eve kapatıldı. Dışarı çıkması yasaklandı. Bunalıma giren Nurdan K. annesini aradı. Yardım çağrısı yaptı. Bunun üzerine anne Huriye T. uçağa atladı. Tanzanya'ya ulaştı. Ebuzer K.'nın babasına 20 bin dolarlık senet imzaladı. Kızının serbest kalmasını sağladı. Annesiyle birlikte Türkiye'ye dönen Nurdan K. boşanma davası açtı.

'DÖRT DAKİKA BOYUNCA BAKTI'
Eşinden, 700 bin TL'lik maddi-manevi tazminat, 240 bin liralık ziynet eşyaları ile aylık 4 bin lira nafaka istedi. İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasının duruşmasında ilginç anlar yaşandı. Nurdan K. eşinin avukatı Harun Ş.'yi görünce bayıldı. Ayılınca da Harun Ş.'nin kendisine 4 dakika boyunca imalı bakışlar atarak cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Harun Ş. hakkında 'Cinsel taciz' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Nurdan K. avukatı Tümay Ergen aracılığıyla savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde, "Avukat Harun Ş. Nurdan K.'ya imalı bakışlar atıp 'cinsel taciz' suçunu işlemiştir. Harun Ş. cezalandırılmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

Ümit UZUN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.