Bugünkü
Takvim

sığınma yurdu oldu

El Bab sığınma yurdu oldu
Suriye rejiminin kuşattığı Vaer İlçesi'nden bin 500'e yakın sivil 32 otobüsle yola çıktı ve bugün Bab İlçesi'nden Azez Kampı'na ulaştı. Bab'a sığınan ilk kafileyi dün bekleyen Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, rejiminin kuşattığı Vaer İlçesi'nden bin 500'e yakın sivilin yola çıktığını hatırlatarak, "İlk gelen ekipte yaklaşık 50 civarında hasta ve yaralının olduğu, bunların 3'ünün ise durumlarının ağır olduğu ifade ediliyor. Bunlar bize geldiği an Türkiye'ye naklini sağlayacağız" dedi. Beşar Esad güçlerinin kuşattığı ve ateşkesi yoğun bir şekilde ihlal ettiği Humus ilinin merkezindeki Vaer İlçesi'nde tahliye edilenlerin Bab ve Azez'de bulunan Şemariğ Kampı'na ulaştığı bildirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.