Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.03.2017 Gazete
ABONE OL

Bağışçı melekler

Bağışçı melekler
Antalya'da hastanelerde gönüllü çalışmak isteyenler 20 yıl önce Sarı Melekler Grubu'nu kurdu. Üniversite öğrencileri, ev kadınları ve emekliler gruba üye oldu. 'Sarı Melekler' Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin çocuk kliniği başta olmak üzere, birçok serviste gönüllü olarak çalıştı. Hastalara moral depoladı. Grup üyelerinden Samiye Gökmen, Fisun Sert ve Nezihe Havuçoğlu ise örnek bir davranışta daha bulundu. Üç kadın da tüm organlarını bağışlama kararı aldı. Organ bağışının önemini değinen Samiye Gökmen, "Sarı Melekler olarak organlarımızı bağışlayıp cana can katma isteğimizi yineledik" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.