Bugünkü
Takvim

Vicdansızlar

TAKVİM üzerinden yürütülen çocuk satışı ile ilgili şok edici detaylara ulaştı. Henüz doğmamış bebeğini ya da çocuklarını başka ailelere pazarlayan kişiler ve siteler belirlendi. Bakanlık harekete geçti. Siteler hakkında suç duyurusunda bulundu

ABONE OL
Vicdansızlar
İnternet üzerinden "Bu kadarı da pes!" dedirten çocuk satışı... Farklı isimlerle kurulan siteleri üzerinden çocuğunu evlatlık vermek isteyen annelerle, evlatlık almak isteyenlere aracılık edilerek çocuk satışı yapıldığı ortaya çıktı. Öyle ki anne karnındaki ler bile bu satışın konusu oldu. Bir internet sitesinde 27 haftalık hamile olduğunu belirten kadın, doğacak çocuğunu almak isteyenlerin kendisiyle iletişime geçmesini istedi! Bebekleri evlatlık almak isteyen aileler, doğum yapacak kişinin özel hastanede masraflarını karşılamaktan çeşitli tekliflerine kadar birçok taleple, doğmamış bebekleri almak için yarıştığı da fark edildi. TAKVİM'in haberiyle harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 6 internet sitesine erişim engellenirken, 8'i için yasal sürecin devam ettiği öğrenildi. Henüz kapatılmayan internet sitelerinden biri, çocuk satışının geldiği boyutları gözler önüne serdi.

Çocuk satışına aracılık eden söz konusu internet siteleri üzerinden evlatlık edinen ailelerin, akla hayale sığmayan paralar harcadığı ve bebek sahibi oldukları iddia edildi.

Burcu ÇALIK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.