Bugünkü
Takvim

'Metruk'

ABONE OL
'Metruk' CHP
Muğla'nın Milas ilçesinde CHP'li belediyelerin kurduğu rant çetesi ülkenin en önemli sulak alanlarından biri olan Metruk Tuzlası'nı tehdit etmeye başladı. Milas si, içerisinde 250 kuş türünü barındıran Metruk Tuzlası Sulak Alan Koruma Bölgesi'nin talanına göz yumdu. Koruma havzası içerisindeki beton santralleri, kum depoları, akaryakıt kamyonları, park ve depolama alanları çevreyi katletti. Sulak Koruma Alan Koruma Bölgesi'nin sınırları içeride yer alan Boğaziçi Köyü de Kıyı Kanunu'na aykırı olarak hazırlanan imar planıyla yapılaşmaya açıldı. Bu şekilde 226 yapıya göz yumdu. Milas'ın en değerli kıyılarının kanuna aykırı bir şekilde imara açılmasıyla milyonlar, başını eski milletvekili Fevzi Topuz ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ın çektiği çetesinin cebine girdi. Konuyla ilgili şikayette bulunan Efendi Can isimli bir vatandaş, Topuz ile Tokat'ın 75 milyonluk rant elde ettiğini söyledi.

Uğur YILDIRIM


kalan karakter 1000

Yorumcu Yorumcu

Devlet önlem alsın bir suç varsa yargılansınlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 26.10.2015 09:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.