Bugünkü
Takvim

Tarihe talip

ABONE OL
Tarihe talip
İstanbul'da bulunan dünyanın ilk ve tek canlı tarih Diorama müzesi Hisart'a, Arap şeyhi talip oldu. İşadamı Nejat Çuhadaroğlu'na ait olan ve 500 yıllık tarihi geçmişe ev sahipliği yapan müze için "ret" cevabı alan , teklifini danışmanı aracılığı ile sıklıkla yineledi. Çuhadaroğlu ise sadece sigorta bedeli 50 milyar doları aşkın olan müze için Sultanahmet'i işaret etti. Çuhadaroğlu, Arap yarımadasından gelen teklife sıcak bakmadığını açıklayarak; "Geçtiğimiz birkaç ay önce Abu Dabi Emir'inin danışmanı müzeyi ziyaret etti. Daha sonra da teklif yaptı. Ancak cevabım net olarak 'Hayır' oldu" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.