Bugünkü
Takvim

'den satılık ceset

ABONE OL
IŞİD'den satılık ceset
Almanya'da yayım yapan Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, istihbarat teşkilatlarına dayandırdığı haberinde, ekonomik kaynakları kuruyan 'in ceset satmaya başladığını iddia etti. Habere göre, petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, koalisyon güçlerinin hava saldırısı ve Birleşmiş Milletler'in yaptırım kararı yüzünden, örgüt petrol gelirlerinin önemli bir bölümünü kaybetti.

10-20 BİN DOLARA SATIYOR

Tarihi eser kaçakçılığı ve fidye gelirlerindeki düşüşün ardından, militanlara ödenen maaşlar düşürüldü. Kaçak petrolün varilini 10 ila 20 dolar gibi düşük bir ücretten sattığı söylenen örgüt, son çare olarak katlettiği kişilerin cesetlerini satma yoluna gitti. FAZ'ın haberine göre örgüt, peşmerge cesetleri karşılığında 10 ila 20 bin dolar arasında ücret talep ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.