Bugünkü
Takvim

Hayat doktoru

Muğla'da Kıbrıs gazisi , açık kalp ameliyatı olduktan 4 gün sonra, 25 bin liralık borcunu ödeyemediği için cezaevine gönderildi. Onu, hayata döndüren doktoru ise hastası için kampanyası düzenledi

Hayat doktoru
Ölümden döndürdü, şimdi hapishaneden kurtaracak! Muğla Ortaca'da reklam ve tabela işleri yapan Kıbrıs gazisi İbrahim Şermet, 9 Şubat'ta açık kalp ameliyatı oldu. Ameliyatın ardından doktorlar, evli ve bir kız çocuk babası Şermet'e 60 günlük rapor verdi. Sevgililer Günü olan 14 Şubat'ta taburcu olmayı bekleyen Şermet, kötü bir sürprizle karşılaştı. 'in işlerinin bozulması nedeniyle piyasaya 25 bin lira borcu vardı. Bu nedenle hakkında dava açıldı. Parayı da ödeyemeyince 3 ay hapis cezası alan yaşlı adam, polis tarafından alınarak Antalya Kepez E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

İLK BAĞIŞI KENDİSİ YAPTI
Yaşananlara isyan eden doktoru , ameliyat ederek hayata döndürdüğü Şermet'in hapisten çıkması için yardım kampanyası başlattı. "Ameliyat olmuş, ölümden dönmüş birine ölümlerden ölüm beğen diyorlar" diyerek tepki gösteren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Mesut Özcan, hastası İbrahim Şermet'in eşi Songül Şermet'in hesabına, 500 liralık ilk bağışı da kendisi yaptı.

BORÇ OLARAK!
Songül Şermet, kampanyayı düzenleyen Özcan'a teşekkür edip "Buradan gelecek olan parayı borç olarak kabul edeceğim. Eşimin sağlığı için böyle bir kampanyanın başlatılmasını kabul etmek durumunda kaldım. Ne kadar para toplanırsa, çalışıp bunu geri ödeyeceğim. Şu an için önemli olan eşimin sağlığı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.