Bugünkü
Takvim

Eğit-donat-yok et

ABONE OL
Eğit-donat-yok et
IŞİD'e karşı savaşacak 5 bin muhalifi eğitmek için Türkiye ile anlaşma imzalayan ABD, eğit-dant formülünün detaylarını açıkladı. ABD'li yetkililer bölgedeki muhaliflerin eğitimi için bölgeye 400 asker göndereceğini açıkladı. Üç yıl içerisinde eğitilecek olan muhalifler hem Esad rejimine hem de IŞİD'e karşı savaşacak. ABD ayrıca Suriyeli Kürt gruplarıyla iş birliği yaparak, 'in Suriye'deki kalesi Rakka'yı terör örgütünün elinden alacak. ABD'nin havadan savaş uçaklarıyla destek vereceği operasyonda amaç, IŞİD'i Rakka'dan çıkarmak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.