Bugünkü
Takvim

'nın kader günü 3 Mart

Bank Asya'nın kader günü 3 Mart
Tasarruf Mevduatı Sigorga Fonu (TMSF), Paralel Yapı'nın finansörü olan Bank Asya'yı incelemeye aldı. , ortaklık yapısının ardından bilanço oyununu da açıklayamadı. Bankanın ortaklarına kullandırdığı 3 milyarlık kredinin akıbetinin 3 Mart'ta gün yüzüne çıkacağı belirtildi. Bank Asya bu tarihe kadar sermaye mevzuatına göre düzenlenen bilançolarını Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirecek. Böylece, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bilgi ve belge vermekten kaçınan 60 ortağın da kullandığı krediler ortaya çıkacak. Bu arada BDDK, bankanın Erbil şubesinin ardından Hindistan'daki şubesini de mercek altına aldı. BDDK ile birlikte MASAK da, şüpheli işlemlere yönelik koordineli bir çalışma yürütüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.