;

Washington köstebeği

Önce TSK'da deşifre oldu, ordudan atıldı. Cemaat dergisi Aksiyon'u kurdu. Sonra devlete sızdı. Basın Ataşesi oldu. Paralel yapının Washington köstebeği Mustafa Sungur kozmik bilgileri sızdırınca yakayı ele verdi

Washington köstebeği
Paralel yapıya düzenlenecek olan operasyonlardan ilki Washington'da gerçekleşti. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde araştırmacı olarak görevlendirilen daha sonra da üçlü kararname ile Washington Büyükelçiliği'ne Basın Ataşesi olarak atanan Mustafa Kemal Sungur görevden alındı. Sungur'un görevden alındığı, alınma yazısını Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun imzaladığı kaydedildi.

Sungur'a da gönderilen görevden alınma yazısının işleminin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile tamamlanacağı kaydedildi. Sungur 675'e tabi devlet memuru olduktan sonra, kurucusu olduğu cemaatin Aksiyon dergisinde Senih Kartal mahlas ismi ile haberler yapmaya başlamıştı. Derginin Washington temsilciliğini de Senih Kartal mahlas ismiyle yapan Sungur'un, son dönemde Başbakan Erdoğan ve AK Parti aleyhine yazılar yazdığı iddia edilmişti.

GÜLEN'İ İHMAL ETMİYOR
Sungur'un görevden alınmasına neden olan durum ise Dışişleri ile ilgili olan kozmik bilgileri kopyalayarak paralel yapının bilgi havuzuna aktarması oldu. Bu bilgilerin yabancı istihbarat örgütleri ile paylaşıldığı öne sürüldü. Öte yandan yine elde edilen bilgilere göre, Basın Ataşesi olarak görev yapan 'un Fethullah Gülen'in ABD'deki önemli isimlerinden biri olduğu da kaydedilmişti. Mustafa Kemal Sungur'un sıklıkla Pensilvanya'ya giderek hocası Fethullah Gülen ile bir araya geldiği ve ona önemli bilgiler aktardığı da elde edilen bilgiler arasındaydı.

TSK'DA İHRAÇ EDİLMİŞTİ
Mustafa Kemal Sungur, 1985 yılında Kara Harp Okulu'nu bitirdikten sonra Ankara 4. Kolordu Komutanlığı'na Piyade Teğmen olarak atanmış, 1987 kış dönemi YAŞ toplantısında da TSK'dan ihraç edilmişti. Sungur ihraç sebebi için kimi kaynaklar disiplin suçunu gösterirken, bazı kaynaklarda ise Sungur'un irtica nedeniyle ordudan atıldığını iddia etmişti.
  • 05 Nisan 2014, Cumartesi

kalan karakter 1000

Rumuz Rumuz

Şunun tipine bak allah aşkına

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.04.2014 22:10
gölge gölge

temizle temizle bitmiyor ahtop kolları gibi her tarafa uzanıyor bu kolları nerede birleştiği çok önemli

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.04.2014 21:19
ilyas.az ilyas.az

Tolaransli davraniliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.04.2014 20:51
Egeli FB li Egeli FB li

Bu zatin ve bunun gibilerin (devletin her kurumunda var it gibi türemisler) gecmisini sülalesini arastirin arastirinki bunlarin neden üc kuruslik icin vatani sattikjlari meydana cikar anladiniz ne demek istedigimi:-))))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 05.04.2014 17:14
Egeli FB li Egeli FB li

Bu zat satilmis vatan haini bunlari yaptigina göre karisinida anasinida kesin fatullaha veya yandaslarina satmistir yoksa buralarada kadar gelemez degilmi:-))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 05.04.2014 17:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.