Bugünkü
Takvim

ya

ABONE OL
Dedikoduya tazminat
İzmir'de bir siteye taşınan N.Ş.B. ve annesi N.A. bir süre sonra alt katlarında oturan komşuları H.M. ile tartıştı. Bunun üzerine alt kat komşuları, iddiaya göre anne ile kızın psikolojisinin yerinde olmadığını, daha önce kaldıkları siteden de bu nedenle atıldıkları yönünde yapmaya başladı. Bunun üzerine anne-kız Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak, komşuları H.M'nin, kendilerinin kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle 6 bin liralık manevi davası açtılar. Hakim, davayı reddetti. Bunun üzerine anne-kız, Yargıtay'a başvurdu. Yüksek Mahkeme, kişilik haklarına saldırı olduğunu belirterek, tazminata hükmedilmesini istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.