Bugünkü
Takvim

Ateş hattı!

'daki Türkiye'yi yaktı. Anne ile 7 çocuğunun ölümü herkesi ağlattı. Alman makamları yangının sobadan çıktığını açıkladı. Ancak faciadan kurtulan dayı, bunu yalanladı:

ABONE OL
Ateş hattı!
EVDE SOBA YANMIYORDU
yine ağlattı. Backnang kasabasında çıkan , hem gurbetçi bir aileyi hem de Türkiye'yi yaktı. Anne ile çocukları 6 aylık Murat, Ahmet (3), Yasin (6), İzzet (7), (8) ile Yılmaz (14) ve Hatice Oruç (17) yanarak can verdi. Alman makamları yangının soba yüzünden çıktığını açıkladı. Ancak faciadan kurtulan dayı akıllarda soru işareti bırakan açıklamalar yaptı.

BABAYA POLİS ABLUKASI...
Dayı Satılmış Özcan "Evde soba yanmıyordu. Elektrik tesisatı bozuktu" dedi. Anneanne da evde soba yakmadıklarını belirtti. Bu arada Nazlı Özcan'ın ikinci eşi Sami Soykan'ın kardeşi Cengiz Soykan önemli iddialarda bulundu. Ağabeyinin travma geçirdiğini ve hastanede olduğunu bildirdi. Ancak, polisin ağabeyinin yanına kimseyi sokmadığını söyledi.

YETİŞEMEDİM
Faciadan kurtulan üç kişi vardı. Onlardan biri anneanne Hatice Özcan'dı. Özcan, olay anını "Kızım bana anne diye bağırdı, yetişemedim" sözleriyle anlattı.

ELEKTRİK TESİSATI...
Yangının nedeni henüz belirlenemezken, şüpheler elektrik tesisatı üzerinde yoğunlaştı. Ailenin oturduğu evde daha önce kiracı olan Recai Delici, "Elektrik tesisatı çok eskiydi. Ben evde oturduğum dönemde kablolardan kıvılcım çıkıyordu" dedi.

GURBET GURBET ZALIM GURBET...
SENDEN ACISI YOKTUR ELBET...
Nazlı Özcan aş, iş için gitmişti gurbet ellere... Ama ne ilk evliliğinde ne de ikincisinde gurbetin acısı dinmedi. Nazlı Özcan ile imam nikahlı eşi Sami Soykan, işsizdi... Tam 14 yıldır geçimlerini devlet yardımı ile sağlıyorlardı. Parasızlık yüzünden yıllardır Türkiye'ye gidememişlerdi.

BEBEĞİNE SARILARAK ÖLDÜ
Nazlı Özcan, yangından kurtarılmıştı. Ama evlatları için yeniden alevlere atladı. 6 aylık yavrusunun üzerine kapandı. Ve ana oğul birlikte yandı...

İki evlilik yapmıştı. İlkinden 4, ikincisinden ise 6 çocuğu vardı. Ancak aradığı mutluluğu bulamayan Nazlı Özcan'ın hayatı, alevler arasında kaldı. Yunan komşusu tarafından kurtarılan Özcan, evlatlarını almak için yeniden içeri girdi.

NE YAZIK Kİ OLMADI

Son bir hamleyde 6 aylık oğlu Murat'a sarıldı. Onu korumak için üzerine kapandı. Ve anne oğul öylece kalakaldı. İçeri giren ekipler anne ile oğlun cesedini birbirine sarılı halde buldu.

GURBETÇİLER ÖFKELİ
Gurbetçiler, facianın hem Türkiye'deki hem de Almanya'daki bazı gazeteler tarafından küçük bir haber olarak görülmesine tepki gösterdi. Vatan hasreti çeken vatandaşlar, "Kendi insanımızın hiç mi değeri yok. Haber neden küçük görüldü" dedi.

HALİL'İ YAKAN MANZARA...
, faciada anne ve 7 kardeşini kaybetti. Olay gecesi ise teyzesinde olduğu için yangından kurtuldu. Dün de evlerinin olduğu yere gitti. Gördüğü manzara karşısında sinir krizi geçirdi. Acılı evlat, "Kuzenlerim benimle oynamak istedi. Teyzelerime gittim. Annem izin verdi. Sonra öldü. Ben ne yapacağım" diye ağladı.

NEO-NAZİLER YOĞUNLUKTA
MHP Genel Başkan Yardımcısı , yangının çıktığı Backnang kasabası ile ilgili olarak ilginç açıklamalarda bulundu. Bölgede yoğunluklu olarak Alman ırkçı Neo Naziler'in yaşadığını söyledi. "Almanya her şeyi araştırmalı" dedi...

İHTİMALLER DIŞLANMAMALI
Başbakan Yardımcısı faciayla ilgili araştırmaların sürdüğünü belirtti. Bozdağ, "Gerek savcılık gerekse polis bütün ihtimalleri göz önünde bulundurarak soruşturmayı sürdürmeli. Hiçbir ihtimali dışlamamalıdır" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Allah rahmet eylesin cümlesine Allah rahmet eylesin cümlesine

ama yaktılar, almanya türkleri yaktı, adamların içinde var nazi ruhu ölmüyor, dün yahudileri yaktılar bugün türkleri yakıyorlar, huylu huyundan vazgeçmiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.03.2013 00:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.