Bugünkü
Takvim

Ölü taklidiyle kurtuldu

17 yaşındaki çoban genç dağda ayının saldırısına uğradı. İkili bir süre boğuştu. Her yerinden yaralanan çoban ayıyla baş edemeyeceğini anlayınca ölü taklidi yaptı

ABONE OL
Ölü taklidiyle kurtuldu
'nin Kelkit ilçesine bağlı Çambaşı köyünde çobanlık yapan 17 yaşındaki , dün saat 14.00 sıralarında köyün Ardıçlık mevkiinde mantar toplayan vatandaşların yanına giderken birden bire ayının saldırısına uğradı. Bir süre ayıyla boğuşan Arslan, çenesine, kollarına ve kalçasına aldığı şiddetli darbelerin de etkisiyle yaralandı. ayıyla baş edemeyeceğini anlayan Arslan ölü taklidi yaptı. Bu sırada bölgede çobanlık yapan Arslan'ın arkadaşları bağırıp, çağırarak vahşi hayvanı kendi bölgelerine çekti. Ayı uzaklaşınca, yaralı çoban hemen hastaneye kaldırıldı. Çene altında ve yüzünde pençe izleri bulunan Arslan, yara bakımı ve kuduz aşısı yapıldıktan sonra enfeksiyon hastalığı riskine karşın müşahade altına alındı. Olayı anlatan Osman'ın ağabeyi Servet Arslan, 20 yıl öncede köy bekçisinin ayı tarafından parçalanarak öldürüldüğünü belirtti.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.