Bugünkü
Takvim

Vatan ağıdı

Amanos'un kahramanları dün cennete kanat açtı. Kanlı pusuda şehit olan 3 subayımız sessiz ağıtlarla memleket toprağına emanet bırakıldı

ABONE OL
Vatan ağıdı
Bahar vakti çiçeğe duran Anadolu, şehitlerini bağrına bastı. 'ndaki hain saldırıda şehit olan 3 kahraman, dün cennete uğurlandı. 3 subay için ilk tören Hatay'da yapıldı. Törene İçişleri Bakanı , Adalet Bakanı ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral da katıldı. Yerde duaya duran eller bu kez hüzün uçağını uğurladı. Şehit Jandarma Dikmen, şehit Jandarma Üsteğmen ve şehit Jandarma Teğmen 'ın naaşını taşıyan uçaklar, Kırıkkale, Elazığ ve Kütahya'ya kanat açtı.

SINIRDAKİ 3 KANLI KAMP
Şehitler sonsuzluğa doğru yol alırken arkadaşları da onların intikamı için Amanoslar'daydı. Jandarma ve Polis Özel Harekat Timleri, Amanos Dağları'ndaki teröristleri kıskaca aldı. Bu arada kanlı saldırı sonrasında gözler Suriye sınırındaki PKK yapılanmasına çevrildi. Kanlı terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye karşı eylemlerde üs olarak kullanmak için 3 ay önce Suriye-Türkiye sınırında 3 ayrı kamp kurduğu belirlendi. Kurulan kampların her türlü eğitimi verebilecek donanıma sahip, jeneratörü ve sağlık merkezi olan birimler olduğu kaydedildi. Güvenlik güçleri bu kampları yok etmek için harekete geçti.

ŞEMDİNLİ'NİN BABASIYDI
Hüznün ilk adresi Kırıkkale'ydi. Hain pusuda şehit düşen Binbaşı Erhan Dikmen (41), gözyaşları içinde toprağa verildi. Bu sırada gözler yasıyla hainleri boğan bir kadına, şehit eşi Işılay'a çevrildi. Işılay Dikmen, kızları Bahar (13) ve Pınar'ın (7) elinden tutarak hayat arkadaşına veda etti. Binbaşı Dikmen toprağa verilirken geride bıraktıkları ise hayata dairdi. Dikmen'in Hatay'dan önceki görev yeri Şemdinli'ydi. Dikmen'in arkadaşları onun için "Kendisi Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan gibi Şemdinli'nin huzuruna destek oldu. Bölgede Şemdinli'nin Okkan'ı diye anılıyordu" dedi.

ÖMER TOKAT'I
toprağa bırakılırken gözler Tokat'a çevrildi. Hakkari Şemdinli'deki çatışmada şehit düşen Er , memleketi Tokat'ta toprağa verildi. Şehidin eşi ve annesi güçlükle sakinleştirirken gözler 8 aylık oğlu Ömer Talha'ya çevrildi. Küçük Ömer'in büyük gözyaşları ise öfkenin işaretiydi...

HÜZNE GEBE...
Şehit Jandarma Teğmen Ahmet Tarım ise memleketi Kütahya'da Türk bayraklarıyla karşılandı. Bu sırada gözyaşları Şehit Tarım'ın 4 aylık hamile olan eşi Neslihan'a aktı. Neslihan'ın sessiz sedasız akıttığı gözyaşları yiğidinin tabutunu ıslattı. Şehit Tarım, Siner Mahallesi Mezarlığı'nda defnedildi.

CANIM OĞLUM
Acı ve hasretin diğer adresi Elazığ'dı. Şehit Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya'nın cenazesi memleketi Elazığ'da hüzünle karşılandı. Acılı baba Mehmet Kaya, "Vatan sağolsun, millet sağ olsun. Böyle insanlar gidecek ki bu ülke dursun. Olmaz yoksa..." sözleriyle oğlunu uğurladı.Ceyda KARAASLAN - Alper SANCAR - Sırrıberk ASLAN - Erkan KÖSE - Kemal ÖZDİLEK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.