Bugünkü
Takvim

Dolan turizm

Turizmci kadın 'taki parasını Türkiye'de değerlendirmek istedi. Ancak 5 aylık süre uzun gelince bir yardımseverin kapısına gitti. İyilik meleği hacker çıkınca 19 milyon doları iç oldu.

ABONE OL
Dolan turizm
Dolandırıcılar hizmette sınır tanımıyor. Onlar paranın yeri neresi olursa olsun, cebe indirmeyi biliyor. İstanbul'da yaşayan turizmci Roza Polat ve bir ortağı, yurt dışında turizmden kazandıkları 19 milyon 500 bin Amerikan dolarıyla (30 milyon 830 bin TL) bir süre önce Türkiye'ye yatırım yapma kararı aldı. Bunun üzerine Polat, bankalarında bulunan parasını çekmek istedi. Ancak banka yetkilileri parayı ancak 5 ay içerisinde alabileceğine söyledi. Bu gelişme üzerine genç kadın, parasını en kısa sürede Türkiye'ye getirmek yolu aramaya başladı. Bu sırada bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Eren A. ile tanıştı.

BANKACIYIM DİYE KANDIRDI
Kendisini bankacı olarak tanıtan ve özel bir bankanın yüzde 30'luk payına sahip ortağı olarak tanıtan Eren A. parayı 5-6 gün içinde Türkiye'ye getirebileceğini söyleyerek Polat'ın güvenini kazandı. İddiaya göre; Polat'tan banka şifresini ve pasaportunu alan Eren A., kadının banka hesabını boşalttı.
Beşiktaş'ta bir rezidansta yaşayan Eren A., parayı da dünyanın en küçük ülkelerinden olan Liechtenstein'daki bir bankaya aktardı. Liechtenstein'a aktarılan parasının izinin kaybolduğunu ifade eden Polat, Eren A.'nın kendisini sürekli oyaladığını belirterek, "Aradan geçen 3 aya rağmen paramı alamadım. Benim tek suçum herkesi kendim gibi bilip,

kalan karakter 1000

avukat avukat

anadolu adliyesi cumhuriyet başsavcılığınca yapılan soruşturma sonucu bu kadının hayatında hiç hong kong a gitmediği her hangi bir ülkede ticari kaydının olmadığı ortağım diye ismini vermiş olduğu şahısların gerçekte olmadığı değil yurtdışında yaşamak yurtdışına hayatında bir kez ukrayna ya gittiği ve gemiyle gidip gemiyle döndüğü bir tur firması ile ( turist ) yurtdışında muhtelif bankalarda olduğunu iddia ettiği hesaplarının gerçekte olmadığı ortaya çıkmıştır.mali polis ve interpol işbirliği yapılan çalışmada tüm bunlar rapor halinde savcılığa sunulduktan sonra takipsizlik kararı alınmıştır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.11.2014 14:21
istanbullu-69 istanbullu-69 // İSTANBUL

Bu kişi hala ortalıkta dolaşıyor ve hapse gireceği falan da yok !! Ne yapmalı ne etmeli bilemiyorum ki.... Şu başvuran 16 kişi kimdir nereye başvurmuşlar acaba ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.09.2014 10:46
İstanbullu İstanbullu

Bu kişi ne kadar kişiyi dolandırmış haberim yoktu, maalesef biri de biziz :( Yıllardır aynı şeyi yapıp sonra nasıl bu kadar rahat dolaşabiliyor anlayamıyorum... Ne zaman hapse girecek bu adam ?!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.09.2014 10:30
AVUKAT AVUKAT

SAYIN MAĞDURLAR; MERAK ETMEYİNİZ, YAKINDA HAPSE GİRECEK. BURADAN TÜM MAĞDURLARA SESLENİYORUM, ŞU ANA KADAR 16 KİŞİ TANIKLIK VE ŞİKAYET İÇİN BAŞVURDU, BİZİM ULAŞAMADIKLARIMIZ VARSA İSTER FERDİ OLARAK, İSTERLERSE BİZİMLE BİRLİKTE HAKLARINI ARAYABİLİRLER.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır4
cevapla 23.10.2013 13:52
levent levent

ben bu sahısla görüsüyorum beni de dolandırdı her aradıgımda tlf bakıyor ve halledecem cdiyor rahatıda yerınde aynı adresde bunların buyuk sebeke oldugunu herkes biliyor ama bu kadar bilinip savcılık hic bir sey yapmıyor sizce neden..... tlf mevcut

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır0
cevapla 03.03.2014 13:31
BERDAN BERDAN

Ayla hanım, E.A. ile birlikte çalışan, tezgahı hazırlayan diğer dolandırıcıların isimlerini biliyorsanız burada bizimle paylaşır mısınız???Aldığım bilgilere göre bunların kadıköy de bir yerde ofislerinin olduğu. Şimdiye kadar dolandırdıkları herkese aynı taktiği başarıyla uygulamışlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 24.05.2011 18:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.