Bugünkü
Takvim

Balyoz'da ilk itiraz

Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral B. Ömer Mimiroğlu, Balyoz davası kapsamında verilen tutuklama kararının geri alınmasını istedi...

ABONE OL
Balyoz'da ilk itiraz
Türkiye'nin gündemine "Balyoz" indi. Aralarında 59 generalin de bulunduğu 163 asker hakkında tutuklama kararı verildi. Darbecilikle suçlanan askerler cezaevine gönderildi. Tutuklama kararına ilk itiraz ise Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bulut Ömer Mimiroğlu'ndan geldi. Mimiroğlu'nun avukatı, Gölcük belgelerinin sahte olduğunu ileri sürerek, tutuklama kararının geri alınmasını istedi.

Bu arada hakkında yakama emri bulunan 20 subaydan ise dün adliyeye giden olmadı. Önceki gün 12 sanık Beşiktaş Adliyesi'ne teslim olmuştu. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan subaylar, Hasdal Askeri Cezaevi'ne gönderilmişti. Böylece, mahkemenin tutuklanmasını istediği 163 subaydan 143'ü cezaevine girmiş oldu. 20 sanığın bugün itibariyle teslim olması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.