Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.10.2015 Gazete
ABONE OL

Yerli otoyu gençler sevdi

Yerli otoyu gençler sevdi
, , dünyada ilkleri başaran bir ülke olma konumuna yükselmeye başladığımızı dile getirerek, bir süre önce de in prototiplerini tanıttıklarını anımsattı. Yerli otomobilin özellikle gençlerden müthiş ilgi gördüğünü belirten Işık, yapılan eleştirilere ilişkin de, otomobili sıfırdan üretmenin ABD'yi yeniden keşfetmek gibi olduğunu anlattı. TÜBİTAK'ta düzenlenen Mükemmeliyet Merkezi mutabakat imza töreninde konuşan Işık, ilk gün Saab ile anlaşma yaptıklarını açıklamamalarının bir iletişim stratejisi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Gençler biraz ilgilensinler, değerlendirsinler, benzetsinler, üzerinde konuşsunlar, bu projenin ne kadar önemli olduğu kamuoyunda tartışılsın. Bu bir iletişim stratejisi. Bilerek Saab demedik. Kimin iyi niyetle kimin de acelecilikle devşirme, çakma ifadeleriyle projeyi değersizleştirmeye çalıştığını gördük."

VESTEL TAVAN YAPTI
Bakan Işık'ın yerli otoda motor üretimi için ile görüştüklerini açıklamasının ardından, şirketin hisseleri tavan yaptı. Hisselerin fiyatı dün de yüzde 19.83 arttı. Böylece şirketin hisselerinin değeri 13 Ekim'den itibaren yüzde 34 yükselmiş oldu. Zorlu Holding'in Başkanı Ahmet Zorlu da kurdukları ekibin çalıştığını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.