Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.05.2012 19:46

"Hak etikleri zamı alacaklar"

Başbakan Yardımcısı 'tan zammı ile ilgili açıklama geldi.

Arınç'tan zam açıklaması
Başbakan Yardımcısı , sürecinde, un hak ettiği zammı alacağını söyledi.

"ARINÇ'TAN KARŞILIKLI ANLAYIŞ VURGUSU"
Sendikalara da seslenen Arınç, "kanuna göre memurun grev hakkı yok" dedi. Bülent Arınç, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, hükümet ile memur sendikaları arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin karşılıklı anlayış çerçevesinde yürütülmesi gerektiğini belirtti.

"MEMURA HAKKINI VERECEĞİZ"
Arınç, "Toplu Sözleşmenin de bir usulü var. Herkese istediğini verirseniz, başkalarına hiç bir şey kalmaz. Bu hükümet memura da hakkını verecek, işçiye de hakkını verecek, emekliye de hakkını verecek, intibakın sağladığı bir milyon 942 bin kişiye de intibak paralarını verecek. Çiftçisine de verecek, esnafına da verecek. Veriyor da…" şeklinde konuştu.

"MEMURUN GREV HAKKI YOK"
Arınç, sendikalara grev uyarısında bulundu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç memurun grev hakkının olmadığını, bunun için hiçbir sendikanın yapacağız diyemeyeceğini söyledi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.