Zalimler kana doymuyor! İsrailli Bakan Ben-Gvir Netanyahu'ya 'savaş durursa hükümeti dağıtırız' tehdidi

İsrail ordusu, 7 Ekim'de Gazze Şeridi'ne saldırılar başlatmıştı. Katar ve Mısır'ın arabulucuğunda İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı kapsamında 24 Kasım'da Gazze'deki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmişti. Görüşmeler sonrası bu "insani ara" 2 gün daha uzatılmıştı. Filistin karşıtı açıklamalarıyla bilinen İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, terör devletinin Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetini 'dağıtmakla' tehdit etti. X hesabından paylaşımda bulunan Gvir, Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulmasını, hükümetin "dağılması" olarak vurguladı.

Giriş Tarihi 29 Kasım 2023, 01:15 Güncelleme 29 Kasım 2023, 01:53
Zalimler kana doymuyor! İsrailli Bakan Ben-Gvir Netanyahu’ya ’savaş durursa hükümeti dağıtırız’ tehdidi

Soykırımcı İsrail'in haftalardır dünyanın gözü önünde soykırım suçu işlediği Gazze'de 4 günlük insani ara uzatılmıştı.

Aşırı sağcı görüşleriyle öne çıkan İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulmasını, Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin "dağılması" olarak niteledi.

Filistin karşıtı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Ben-Gvir, X sosyal medya platformundan Netanyahu'nun liderliğindeki koalisyon hükümetini dağıtma tehdidinde bulundu.


Ben-Gvir paylaşımında "Savaşın (Gazze'ye saldırıların) durdurulması = hükümetin dağılması." ifadesini kullandı.

Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetini oluşturan partilerin sandalye sayısı 64.

Koalisyonda yer alan Ben-Gvir'in liderliğindeki Otzma Yehudit (Yahudi Gücü) partisinin 5 milletvekili bulunuyor.

İsrail ordusu, 7 Ekim'de Gazze Şeridi'ne saldırılar başlatmıştı. Katar ve Mısır'ın arabulucuğunda İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı kapsamında 24 Kasım'da Gazze'deki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmişti.

Görüşmeler sonrası bu "insani ara" 2 gün daha uzatılmıştı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN