Bugünkü
Takvim

Döverek öldürdüler

Döverek öldürdüler
Avusturya'nın başkenti Viyana'dan 2014 yılının nisan ayında kaçarak Suriye'de izini kaybettiren ve 'e katılan Semra Kesinovic (17) ve Sabina Selimovic (16) hakkında ortaya yeni bir iddia atıldı. Birleşmiş Milletler (BM) yetkilileri, Sabina'nın, geçtiğimiz aralık ayında Suriye'de DAEŞ saflarında savaşırken hayatını kaybettiğini açıkladı. Semra'nın ise DAEŞ'in kalesi olarak kabul edilen Rakka'dan birkaç hafta önce kaçmayı denerken yakalanıp dövülerek öldürüldüğü belirtildi. DAEŞ, terörist toplamak için Semra ve Sabina'nın fotoğraflarıyla günlerce piar çalışması yapmıştı. Birçok kişinin de bu sayede DAEŞ'e katıldığı ortaya çıkmıştı. DAEŞ'in şimdi, örgütten kaçmak isteyenlerin nasıl cezalandırıldığını göstermek için Sabina'yı kullanacağı iddia edildi. Çünkü örgütün lideri Bağdadi'nin emri ile, savaşmak istemeyenlere bile ölüm cezası verildiğine dikkat çekilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.