Evde korkusu bitti

Vatandaşlar açısından büyük bir drama dönüşen ev eşyalarına devri bitiyor. İcra memurları artık evlerden TV, koltuk, buzdolabı alamayacak

Evde haciz korkusu bitti
yüzünden eve gelmesi ve ev eşyalarının haczedilmesi artık tarihe karışacak. Vatandaşlar için drama dönüşen ev eşyalarını haczetme olayına son verecek uygulama İcra İflas Yasa Taslağı'ndaki değişiklikle hayata geçirilecek. Adalet Bakanlığı'nın uzun süre önce hazırlayıp kurumların görüşe açtığı İcra İflas Yasa Taslağı'nda bazı değişiklikler yapılarak Bakanlar Kurulu'na sunulur hale geldi. Paket kapsamında 8 milyon civarında dosyanın düşmesi sağlanarak hem yargının yükü azaltılacak, hem de evlerine icra gelecek korkusu yaşayanlar rahatlayacak. İlk Bakanlar Kurulu'nda ya da en kısa zamanda ele alınıp Meclis'e sevkedilmesi beklenen paket kapsamında, İcra İflas Yasası'nın 30 maddesi değiştirilecek.

7 MİLYON DOSYA DÜŞECEK
Öncelik olarak icra dairelerinde para alışverişi kalkacak. Parasal işlemler banka aracılığı ile yapılacak. Vatandaşları kedere boğan ev eşyalarına haciz konulması uygulamasına son verilecek. İcra memurları evlere gelip televizyon, buzdolabı, koltuk ne varsa alıp götüremeyecek. KOBİ'lerdeki üretimin durmasını önlemek için buralardaki üretim araçlarına haciz yasağı konulması da gündemde. İcra İflas Yasası'nda yapılacak değişiklikle, icra dairelerinde bulunanlarla birlikte toplam 7 milyon dosya düşmüş olacak. Yani, 7 milyon hane icradan kurtulacak.

Zübeyde YALÇIN

Etiketler: ,

kalan karakter 1000

garanti/vakıf haciz garanti/vakıf haciz

bende bankalara toplam 45 bin tl kredi borcum var 6 aydır ödeyemiyorum icra acılmış iki banka toplam 3 dosyadan açmıl icrayı aradabir avukatlar arayıp eve gelcez diyor bende gelin evde alabilcenz bişi yok maaşımdan başka bişeym yok diyorum ki gerçektende öyle gelseler ev babamın eşyalarda hep birertane extra para edick bişi yok. şuzaman gelcez diyorlar tmm diyorum eve geçiyorum bekliyorum gelen giden yok.
gelselerde icra memuru yoksa polis yoksa kapıyı açsamda içeri almam. memur varsa girer bakar cıkarlar maaşımdan 4/1 keserler faizi ile 20 30 yıl kessin dursunlar yapck bşi yok. tek sorum şu 45 bin ana para icraya verildiğinde faizi ile verildi diyelim 100 bin oldu 20 yılda buu faiz daha fazla artarmı ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 17.02.2015 22:54
blabla blabla

artar o borc 4/1 le bitmez fazı oder durursun hatta masın 4/1 faızı dahı karsılmaz mıktar yuksek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.02.2015 14:33
no name no name

Arkadaslar bilginizi paylasirsaniz sevinirim.kredi kartimi yapilandirmistim 62 gunluk gecikmem var.yasal birime girdi diye aradilar.icra gelirmi ya da hapis cezasi varmi bu surecde odeyemezsem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.02.2015 00:26
çetin karagöz çetin karagöz

banka avukatı hiçbir tebligat göndermeden eve hacize gelebilirmi

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır9
cevapla 27.01.2015 12:26
onur onur

Herkese iyi aksamlar ayni sorun bendede var yasim genç yaptim bi hata 1800 TL borç icra vermişler ama evde ailemin hepsi benim hic biseyim yok odiyecem dedim yardimcii olun dedim askerden geldim anlayin dedim ama umrunda değil bunlarin basomaa dert olurmu ? İcra gelse ne yapmayalim ozelliklee ltfn aciklarmisiniz..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır14
cevapla 23.01.2015 18:15
gokhan gokhan

4 yıllık bır borcum var uc sefer tahadut yaptırdık ve gene oduyemedık borcumu kabuk ediyorum ama cok faiz var ve taksitler cok yuksek yapılıyor budurumda anlaşılır bı durum ne yapayım ceza alırmıyım bugünde eve içra kagadı geldi

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.01.2015 15:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.