Evde korkusu bitti

Vatandaşlar açısından büyük bir drama dönüşen ev eşyalarına devri bitiyor. İcra memurları artık evlerden TV, koltuk, buzdolabı alamayacak

Evde haciz korkusu bitti
yüzünden eve gelmesi ve ev eşyalarının haczedilmesi artık tarihe karışacak. Vatandaşlar için drama dönüşen ev eşyalarını haczetme olayına son verecek uygulama İcra İflas Yasa Taslağı'ndaki değişiklikle hayata geçirilecek. Adalet Bakanlığı'nın uzun süre önce hazırlayıp kurumların görüşe açtığı İcra İflas Yasa Taslağı'nda bazı değişiklikler yapılarak Bakanlar Kurulu'na sunulur hale geldi. Paket kapsamında 8 milyon civarında dosyanın düşmesi sağlanarak hem yargının yükü azaltılacak, hem de evlerine icra gelecek korkusu yaşayanlar rahatlayacak. İlk Bakanlar Kurulu'nda ya da en kısa zamanda ele alınıp Meclis'e sevkedilmesi beklenen paket kapsamında, İcra İflas Yasası'nın 30 maddesi değiştirilecek.

7 MİLYON DOSYA DÜŞECEK
Öncelik olarak icra dairelerinde para alışverişi kalkacak. Parasal işlemler banka aracılığı ile yapılacak. Vatandaşları kedere boğan ev eşyalarına haciz konulması uygulamasına son verilecek. İcra memurları evlere gelip televizyon, buzdolabı, koltuk ne varsa alıp götüremeyecek. KOBİ'lerdeki üretimin durmasını önlemek için buralardaki üretim araçlarına haciz yasağı konulması da gündemde. İcra İflas Yasası'nda yapılacak değişiklikle, icra dairelerinde bulunanlarla birlikte toplam 7 milyon dosya düşmüş olacak. Yani, 7 milyon hane icradan kurtulacak.

Zübeyde YALÇIN

Etiketler: ,

kalan karakter 1000

mustafa35 mustafa35

haksız yere 900 lira ttnet borcu çıkartmışlar...böyle bir borcum yok ispat edin borçlu olduğumu diyorum....siz borcunuz olmadığını ispat edin diyorlar...yarın icra göndereceğiz diye sms atmışlar....ben evde yoksam içeri girebilirlermi...veya ne yapmalıyım...bilgi verip yol gösterirseniz memnun olurum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 17.03.2015 16:47
barış barış

arkadaşlar icra kalktımı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 16.03.2015 15:48
garanti/vakıf haciz garanti/vakıf haciz

bende bankalara toplam 45 bin tl kredi borcum var 6 aydır ödeyemiyorum icra acılmış iki banka toplam 3 dosyadan açmıl icrayı aradabir avukatlar arayıp eve gelcez diyor bende gelin evde alabilcenz bişi yok maaşımdan başka bişeym yok diyorum ki gerçektende öyle gelseler ev babamın eşyalarda hep birertane extra para edick bişi yok. şuzaman gelcez diyorlar tmm diyorum eve geçiyorum bekliyorum gelen giden yok.
gelselerde icra memuru yoksa polis yoksa kapıyı açsamda içeri almam. memur varsa girer bakar cıkarlar maaşımdan 4/1 keserler faizi ile 20 30 yıl kessin dursunlar yapck bşi yok. tek sorum şu 45 bin ana para icraya verildiğinde faizi ile verildi diyelim 100 bin oldu 20 yılda buu faiz daha fazla artarmı ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır4
cevapla 17.02.2015 22:54
blabla blabla

artar o borc 4/1 le bitmez fazı oder durursun hatta masın 4/1 faızı dahı karsılmaz mıktar yuksek

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.02.2015 14:33
no name no name

Arkadaslar bilginizi paylasirsaniz sevinirim.kredi kartimi yapilandirmistim 62 gunluk gecikmem var.yasal birime girdi diye aradilar.icra gelirmi ya da hapis cezasi varmi bu surecde odeyemezsem.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.02.2015 00:26
çetin karagöz çetin karagöz

banka avukatı hiçbir tebligat göndermeden eve hacize gelebilirmi

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır13
cevapla 27.01.2015 12:26
murat murat

merhaba benim toplam 25,000 tl borcum var bunlardan 2 si ihtiyac kredisi diğer 3 kredi kartı uzerime hic bir mal yok eşimin adına arac ve işyeri var evime gelip esya kaldırırı lar mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 09.03.2015 08:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.