Evde korkusu bitti

Vatandaşlar açısından büyük bir drama dönüşen ev eşyalarına devri bitiyor. İcra memurları artık evlerden TV, koltuk, buzdolabı alamayacak

Evde haciz korkusu bitti
yüzünden eve gelmesi ve ev eşyalarının haczedilmesi artık tarihe karışacak. Vatandaşlar için drama dönüşen ev eşyalarını haczetme olayına son verecek uygulama İcra İflas Yasa Taslağı'ndaki değişiklikle hayata geçirilecek. Adalet Bakanlığı'nın uzun süre önce hazırlayıp kurumların görüşe açtığı İcra İflas Yasa Taslağı'nda bazı değişiklikler yapılarak Bakanlar Kurulu'na sunulur hale geldi. Paket kapsamında 8 milyon civarında dosyanın düşmesi sağlanarak hem yargının yükü azaltılacak, hem de evlerine icra gelecek korkusu yaşayanlar rahatlayacak. İlk Bakanlar Kurulu'nda ya da en kısa zamanda ele alınıp Meclis'e sevkedilmesi beklenen paket kapsamında, İcra İflas Yasası'nın 30 maddesi değiştirilecek.

7 MİLYON DOSYA DÜŞECEK
Öncelik olarak icra dairelerinde para alışverişi kalkacak. Parasal işlemler banka aracılığı ile yapılacak. Vatandaşları kedere boğan ev eşyalarına haciz konulması uygulamasına son verilecek. İcra memurları evlere gelip televizyon, buzdolabı, koltuk ne varsa alıp götüremeyecek. KOBİ'lerdeki üretimin durmasını önlemek için buralardaki üretim araçlarına haciz yasağı konulması da gündemde. İcra İflas Yasası'nda yapılacak değişiklikle, icra dairelerinde bulunanlarla birlikte toplam 7 milyon dosya düşmüş olacak. Yani, 7 milyon hane icradan kurtulacak.

Zübeyde YALÇIN

Etiketler: ,
  • 25 Aralık 2011, Pazar

kalan karakter 1000

Ölü Ölü

Arkadaşlar babamın bankaya borcu var eve hacze gelicez diyorlar bi kere geldiler televizyon ve bilgisayarı yazdılar bana imza atmamı söylediler ama atmadım sonrada gittiler.Şimdi bir daha arıyorlar gelicez diye alabilirler mi ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.11.2016 19:22
buse buse

Merhaba benim bir magazaya 700 tl borcum var avukata verilmis 1300 olmus bugun avukat aradi 1300 tl yi yarin 3 e kadar vaktiniz var dedi icra gelecek dedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 01.11.2016 21:56
buse buse

Merhaba benim 700 tl magazaya borcum vardi fakat 6 aydir odeme yapamadim esim hastanede oldugundan dolayi bugun avukat aradi yarin icra gelecegini soyledi odeme yapin dedi gelirlermi esyalarim alinirmi 700 tl olan borcum 1300 e cikmis

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 01.11.2016 21:48
ahmet baytar ahmet baytar

arkadaşlar rahat olun stres yapmayın dik durun telefon açarlarsa ödeme durumum yok deyin eve hacze gelecez veya geliyoruz şimdi derlerse evde her şey tek buyrun gelin ve haftaya gene gelin başınızdan savın gitsin ben öyle yapıyorum asla hiç bir şeye imza atmayın asla ve asla. bırakın kendileri çalsın kendileri oynasın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.11.2016 02:27
klavuz bılır klavuz bılır

avukat gelsın dursun hıc bırsey alamaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 26.10.2016 18:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.