Bugünkü
Takvim

kalan karakter 1000

Emekli borcunu yapılandırıyor haberine yapılan yorumlar (2 yorum)

havva havva

Eşime ve bana Emekli sandığından SGDP borcu olarak 25.000 TL geldi.
Eşim ve ben Emekli sandığına bağlı memur olarak çalışan kişiler iken, 2002 yılında Lmt. Şti. ortağı olduk. 2004 yılında eşim, 2006 yılında da ben emekli olduk. Şirketi, 2006 yılı 11. ayda maliyeden kapatarak ticari faaliyetimizi bitirmiş olduk. Şirketin Ticaret ve Sanayi odasından tasfiyesini, muhasebecimizin yanlış verdiği bilgiden dolayı geciktirdik. (Sermaye arttırımında bulunmayan şirketler kendiliğinden fesih olur dedi) 2011 yılı haziran ayında tasfiye işlemlerini başlattık. Ben 2006 yılında emekli olunca başka bir özel şirkette ücretli olarak 1.5 yıl kadar çalıştım SGDP kesildi.
SGK nun şirket ortaklarından SGDP kesilir ibaresindeki değişiklikten haberdar olmadığımızdan, SGK' ya olan borcumuzdan da haberimiz olmadı. 07.06.2013 tarihinde posta kutumuzda elimize geçen bilgi yazısıyla haberdar olduk. 2006 yılından sonra ticaret yapıp bir kazancımız olmamasına rağmen maaşımızdan kesinti yapılması haksızlık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.06.2013 01:06
EMEKLİ EMEKLİ

Bizim ticari taksimiz var ve 99 yılından beri bizim üstümüze yaklaşık 10bin lira prim borcu çıktı ve araç halen çalışmakta ve uzun vadeli bi şekilde çalışacak biz bu primi sürekli ödeyecek miyiz? Bu borcu ödemessek ne olur? Ve ticari taksi bize bi gelir getirmiyosa yapılan kesinti haksız bi kesinti olur çünkü benim cebime para girmiyor ve kendi cebimden prim borcu ödeyeceğim gereksiz bi uygulama bence.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.05.2013 22:03
habere yorum yaz!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
EN BEĞENİLEN YORUMLAR