Bugünkü
Takvim

kalan karakter 1000

OYAK'a neden alınmıyoruz? haberine yapılan yorumlar (5 yorum)

misafir misafir

genelkurmayımız assubaylarına öyle sahip çıktı ki, bu sene assubay tayinlerinin çoğu tercih dışı. bakalım buna ne kılıf uyduracaklar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.05.2012 20:20
misafir misafir

sayın genelkurmay başkanlığımız basın açıklamasında "türk silahlı kuvvetleri personelinin özlük haklarına yönelik iyileştirmeler; yüce devletimizin sağladığı imkanlar,..."diye devam ediyor ama yüce devletimizin sağladığı bu imkanlardan astsubay ve uzman erbaşlarımız neden yıllardır faydalanamıyor merak ediyorum doğrusu. genelkurmay başkanlığımız personelinin sorunlarını görmezden gelip esefle sağı solu izleyeceğine astsubay ve uzman erbaşlarımıza sahip çıksın ve sorunlarının çözümüne katkıda bulunsun.bu kadar insan durduk yerde sorunlarını gündeme getirmedi ya. sayın milli savunma bakanlığımızca; şanlı ordumuzda kime ne zaman ne hak verilmiş, kim ne kadar maaş alır, orduevi, kamp ve lojmanlardan personelin faydalanma oranı nedir, yurtdışı kadrosunda astsubayların sayısı açıklanmış, peki subay ve uzman erbaşlarımızın yurtdışı kadro sayısı nedir?bu ve benzeri sorunlar somut delilleriyle kamuoyuyla paylaşılsın ki kamuoyu asıl sorunun ne olduğunu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.05.2012 20:18
ASTSB.CAMİASINDAN BİRİ ASTSB.CAMİASINDAN BİRİ

Gnkr.başkanı dediğin nedir ki o da bir sb.değilmi bunların hepsi aldıkları maaşlar ile MB./MSB.nin bütçesinin çoğunluğunu götürüyorlar,sayın Başbakanım sesimizi duyun bordrolarımızı lütfedip inceleyin de 25 yıllık bir sb.ile 25 yıllık bir astsb.(çalışan ve emeklileri dahil.emekli astsb.ların hali çok daha kötü) arasındaki maaş uçurumunu görün.bu memlekette emekli gnr.veya alb.oldunmu hiç korkma hiç aç kalmaz ve açıkta kalmazsın oyak ta TSK vakıflarında ve bunlara yalakalık ve uşaklık yapan bazı işadamlarının şirketlerinde derhal yüksek maaştan bir makam bulunuverir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet34
hayır0
cevapla 30.05.2012 01:00
kagan kagan

Genelkurmay astsubaylara verecek para bulamıyor. Ama kendi subaylarına usulsüz similatörden (ATARİ) oynayarak UÇUŞ TAZMİNATI almasını biliyor. Uçuş tazminatı karşılaşılan risklerden dolayı verilen bir tazminattır. Bunla ilgili mahkeme kararları var. Sayın Başbakanım, Subayları çok seven Maliye Bakanım ve Sayıştayı göreve davet ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 29.05.2012 21:19
osman sert osman sert

Teşekkür kaleminize sağlık
Sesimizi daha hala duymak istemiyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.05.2012 20:24
habere yorum yaz!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
EN BEĞENİLEN YORUMLAR