Bugünkü
Takvim

Benimki annesine o kadar düşkün ki

  • Yazı Dizisi
  • 23.02.2011
ABONE OL
Benimki annesine o kadar düşkün ki
Ablacığım, ben kocamı arkadaşlarınım eşleriyle kıyaslıyorum. Benimki annesine çok düşkün ve bu yüzden de kavga ediyoruz. Kocamın bu ana kuzusu modelinden nefret ediyorum. Yeni evliyim ama bu durum beni çok üzüyor. Acaba ileride düzelir mi? GÖKSEL
CEVAP
Annesine aşırı düşkünse, değişeceğini pek sanmıyorum. Ama şunu da düşünebiliriz; onun yeni bir yuva kurması, annesini yalnız bıraktığı psikolojisine itebilir. Tavrı bu yüzden olabilir.
Biraz bekle ama bakalım. Ama lütfen, değiştiremeyeceğin şeyler için sakın tartışma!

BENİM ANNEM ŞİZOFREN
Ablacığım, şizofren bir annem var ve ona bakmak zorundayım. Pek dışarı çıkamadığım için MSN'den bir gençle kafa buluyordum. Kendimi farklı tanıttım. Ama günün birinde ona aşık olacağımı hiç sanmıyordum. Şimdi beni ve annemi daha yakından tanımak istiyor. Gerçekleri söylemediğime pişmanım... GÜLÇİN
CEVAP
Sevgili Gülçin kızım, lütfen hiçbirşeyden korkma! Yaptığın hatanın ya da söylediğin yalanların nedenlerinin açıklamasını pek ala yapabilirsin. Gerçekten anlamak isteyen, anlayışlı davranır. Böyle davranmıyorsa,da üzülme! Hiçbir dert dünyanın sonu değildir.

EŞİMDEN HEP SAKLADIM
Ablacığım ben serbest meslekle uğraşıyorum ve ilkokul mezunuyum. Karımdan bu gerçeği hep sakladım.. Eşim lise mezunu. Çocuğumuzun dersleri yüzünden zor günler yaşıyorum. Bana dersleriyle ilgilen diyor. Hiçbirşey anlamıyorum.. Hep kaçıyorum. Çok zor günler yaşıyorum bilemezsiniz. Bu gerçeği günün birinde oğlumunda öğrenecek.. Ne yapmalı?
CEVAP
Utanılacak bir durum yok ortada! Bunu yıllarca neden sakladığına da anlam veremedim.. Eşin seni zamanında bir eş olarak sevdiyse, şimdi de bir babasın. Başka bir özelliğe ihtiyacın yok ki! Eşine gerçeği söyleyip, oğlun için annesinden yardım isteyebilirsin! Acele edersen sevinirim..Huzurlu bir hayat dilerim...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.