Bugünkü
Takvim

Her yerim sivilce dolu

  • Yazı Dizisi
  • 13.02.2011
ABONE OL
Her yerim sivilce dolu
17 YAŞINDAYIM ve benim sorum biraz garip gelebilir size. Ne zaman mastürbasyon yapsam vücudumun değişik yerlerinde sivilceler çıkıyor. Sivilce ile orgazmın arasında bir ilişki var mı?

CEVAP
MASTÜRBASYONLA sivilce arasında ilişki yok. Hatta mastürbasyonun hiçbir şeyle ilişkisi yok. Eğer ilişki sayılabilirse, senin, bedeninle tuhaf bir ilişkin sözkonusu olabilir sadece. Bu durum tamamen senin ergenlik döneminde olmanla ilgili. Yapsan da çıkacak, yapmasan da... Aşırıya kaçmanı tavsiye etmem. Sivilce için ise cildiye doktoruna başvur ve bu problemini anlat. Muhtemelen bazı küçük önlemler almanı sağlayacaktır.

BİR TÜRLÜ SERTLEŞEMEDİM
23 YAŞINDA bir gencim. 15 gün önce cinsel ilişki deneyimimde penisimde sertleşme problemi yaşadım. Sonrasında da sabahları sertliğimin olmadığını fark ettim. Bazı kan testleri yapıldı ama sonuçları normal çıktı. Ne olabilir? Gizli bir şeker falan mı var?

CEVAP
DUR hemen panikleme canım. Bir-iki kez sertleşemedin diye işi şekere kadar vardırdın. Belki de sende sorun yok da partnerin o kadar şeker değildi! Kimbilir... Senin şikayetin psikolojik nedenlerden kaynaklanabilir. Bir kez sertleşme sorunu yaşadın diye hastalık arama. Çünkü bu kadar genç yaşlarda bu gibi geçici durumlar görülebilir. Endişe etme. Zamana bırak. Eğer devam ederse o zaman ileri tetkik yapılır.

R DAKİKA BİLE SÜRMÜYOR
MERHABA, bende bir dakikadan önce boşalma oluyor. Ne yapamıy bilemiyorum. Kime gideyim, hangi testleri yaptırayım? Yardımcı olur musunuz?

CEVAP
NASIL yani! Toplamı mı bir dakika, yoksa final mi bir dakika sürüyor? Önce bunu bir anlamak lazım. Hemen erken boşalma psikozuna girmene gerek yok. Zaten erken boşalma varsa da öncelikle tedavi yapılır. Başarılı olunamazsa bazı testler istenir ama her erkekte değil. Yani teste şimdilik gerek yok, tedavi başarılı olmazsa zaten bir üroloji doktoru sana yardımcı olacaktır.

OĞLUM PEYGAMBER SÜNNETLİ İYİ
günler. Oğlum peygamber sünneti dedikleri bir durumla doğdu. Şimdi 6 yaşında. Mahallemizdeki kliniğe sünnet yaptırmak için başvurmuştuk ama sünnet yapmadılar. Sakıncalı dediler. Ameliyat olması gerekiyormuş. Kime başvuralım?

CEVAP
SÜNNETİ bir kenara bırak, çocuğun pipisi eğri, asıl ona bak! İlelebet dünyaya yan bakacak... Hipospadias ya da yarım sünnetli olma halinde idrar deliği pipinin altında olduğu için çişini alta doğru yaparlar ve pipide eğrilik de vardır. Sünnet derisini ameliyat sırasında kullandığımız için öncesinde sünnet olmaması gereklidir. Yaklaşık iki saatlik bir operasyon ile idrar deliği normal yerine taşınıyor. Tabi bu arada eğriliği de düzeltiyoruz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.