Bugünkü
Takvim

İki kalbi birden idare ediyorum

  • Yazı Dizisi
  • 31.01.2011
ABONE OL
İki kalbi birden idare ediyorum
Ablacığım, kocamın çok sakin bir yapısı var ve beni de inanılmaz seviyor. Sorunum şu, eşim onu aldattığımı hissettiği halde bir kez olsun ispatlamaya yeltenmedi. Soruları cevapsız kalınca, susuyor o kadar! Ve ilginçtir, üstüme daha çok düşmeye başladı. Ben de iki kalbi birden idare ediyorum. Sizce eşim neden böyle davranıyor? KALPSİZ
CEVAP
Gerçeklerle
yüzleşmekten korkuyor da o yüzden! Seni her şeye rağmen seviyor çünkü. Yoksa böyle bir durum her iki taraf için de kabul edilir olamaz. Ama benden sana tavsiye, eşinin bu sessizliğine aldanmasan iyi edersin. Her sabrın bir sonu olduğunu da unutma! Bence ne yapmak istediğine bir an önce karar ver. Çünkü sen de mutlu falan değilsin. Kendini kandırmaktan vazgeç!

İÇİNCE SAPITIYOR
Ablacığım, ben eşime hep güvenmek istiyorum ama olmuyor. Eşim içki içince ne yaptığını bilmiyor. Geçen gece yataktan kalktığımda, onun telaşla yatılı bakıcımızın odasından çıktığını gördüm. Bana odaları karıştırdığını söyledi. Bakıcım da 'bir şey olmadı' dedi ama nedense işi bıraktı ve gitti! Söyler misin ona güvenmeli miyim? H.B
CEVAP
Valla
gözünle görmeden de onu yargıla diyemem! 'Çok içiyor' diyorsan, bilinç dışı bir durumla, masum olma ihtimali de var. Ama bakıcın neden işi bıraktı, burası biraz muamma. Bence bu saatten sonra ne olduysa oldu artık. Üzülmen faydasız. Çünkü bir yanın madem "kocam yapmaz" diyor, evliliğine bir şans daha verebilirsin.

GÖZÜM KOCASINDA
29 yaşında bir kadınım! Yaklaşık altı aydır birini seviyorum. İşin kötüsü bu en yakın arkadaşımın kocası. Bir ara birlikte olduk, sonra bitti. Ama kopamadık ve tekrar bir araya geldik. Arada arkadaşım var ve ikimiz de kahroluyoruz. Bana kızıyorsun biliyorum ama ben de böyle bir duruma dışarıdan şahit olsam, tepki gösterirdim. Çok çaresizim. Kalp bu, söz geçmiyor işte! VİCDAN
CEVAP
Yazdıklarından
etkilenmemek elde değil. Yaşadıkların gerçekten zor ama ben nedense yine de bu durumu anlayışla karşılayamam. Çünkü arkadaşının kocası olduğunu bilerek bu birlikteliğe başlamışsın. Bu yanlışa davetiye çıkartmışsın. Aynı durum karşı taraf için de geçerli. Herkes kendi yanlışının acısını çeker! Bu durumda kalbine söz geçirmen şart!


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.