Bugünkü
Takvim

Para biter cinsel sorunlar başlar

  • Yazı Dizisi
  • 30.01.2011
ABONE OL
Para biter cinsel sorunlar başlar
Doktor bey 43 yaşındayım. Daha önceden böyle bir şikayetim yokken işlerim bozulup mali problemler yaşamaya başladıktan sonra diye düşünüyorum, bir cinsel isteksizlik ile birlikte sertleşme bozukluğu başladı. Bir kez hastaneye gittim psikolojim için bir ilaç yazdılar ama faydası olmadı bana. Hocam ne yapabilirim?
CEVAP
ASLINDA bu semptomlar sıklıkla kadınlarda görülür. Para bitince aşk biter, cinsel isteksizlik başlar. Adamın yüzünü bile görmek istemez. Erkekteki cinsel isteksizlik ise genellikle psikolojik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Sertleşme bozukluğu da psikolojik olabilir. Tabii altta organik bir şey de olabilir. Onun için başka bir neden olup olmadığını araştırmak üzere doppler ultrasonografi yaptırmak ve tedaviyi de buna göre ayarlamak gerekmektedir.

ALTINI ISLATIYOR
DOKTOR bey, benim kızım 5.5 yaşında. Hocam hala geceleri yatağını ıslatıyor. Tuvalete sık götürmeye çalışıyorum, içtiği suyu da azalttım ama gene de devam ediyor. Hangi doktora götürmeliyim bilemiyorum.
CEVAP
HOCAM ne yaptın sen, çocuğu susuzluktan telef edeceksin! Altına kaçırıyor diye su kesilir mi hiç? Biz 6 yaşına girmiş çocuklar halen alt ıslatıyorsa tedavi ediyoruz. Yani bir süre daha bekleyin ve halen alt ıslatma sorunu devam ederse o zaman üroloji uzmanına başvurun. Bu sırada tuvalet eğitimini baskı yapmadan vermek gerekir. Sabırlı olun.

FITIK TEHLİKELİ Mİ?
2 YAŞINDA oğluma kasık fıtığı teşhisi kondu. Kasık fıtığı önemli mi? Ameliyatı tehlikeli midir?
CEVAP
DEĞİLDİR! Sadece biraz geç kalmanız sıkıntıya yolaçabilir. Kasık fıtığı eğer barsak tıkanmasına neden olursa, tehlikelidir. Ameliyatı ise kolay bir operasyondur. Ameliyattan başka da bir tedavi yöntemi yoktur.
Sadece bir yaşından küçük çocuklarda ameliyat için acele etmiyoruz. Bir yaşına kadar beklemekteyiz.

YARIM SÜNNETLİ DOĞDU
OĞLUMUZ yarı sünnetli doğdu. Gene de sünnet ettirmeli miyiz?
CEVAP
BİR müdahale şart, ancak sünnet değil, operasyon gerekli... Yarım sünnetli olma durumunda genellikle sünnet yaptırmak sakıncalı olmaktadır. Bu ameliyatta sünnet derisi kullanılacağı için sünnet yaptırmadan önce bir üroloji uzmanına götürmeniz gerekir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.