Bugünkü
Takvim

Eşim benden çok çabuk sıkıldı

  • Yazı Dizisi
  • 29.01.2011
ABONE OL
Eşim benden çok çabuk sıkıldı
* Biz henüz 35 yaşında bir çiftiz. Çok severek evlenmemize rağmen bir süre sonra ilişkimiz sorunlarımız yüzünden çıkmaza girdi. Eşim at yarışı meraklısı... Sürekli içki ve sigara içip TV'den at yarışı izler. Her gece böyle... Ne yapacağımı bilmiyoruz... HALİME S.

CEVAP
Değerli okurum aslında siz teşhisi de kendiniz koymuşsunuz eşinize. Cinsel gücünü azaltacak ne varsa yapıyor maaşallah. Sağlıklı beslenip, içki ve sigaradan uzak bir yaşam sürdüğü taktirde böyle sorunlarınız olmayacaktı. Sonra at yarışı gibi stresi zirveye çıkartan bir ilgi, cinsel isteksizliğini tahrik edebilir. Aslında yapılacak şey çok basit; Hayat tarzını değiştirmek. Alkol ve sigaradan uzak durmak... Ayrıca uzman bir doktordan veya gönüllü kuruluşlardan da yardım alabilirsiniz.

HEP HAYAL KURUYORUM
* BEN eşimle beraberken hep hayaller kuruyorum. Geçtiğimiz yılları, bazen de eski filmlerden etkilendiğim sahneleri aklımdan geçiriyorum. Ama bu alışkanlığım ters tepiyor. Şevkim kırılıyor. Eşim de durumdan hiç memnun kalmıyor. Hayallerimdeki aşkla gerçek hayat hiç benzemiyor. HATİCE S.

CEVAP
HAYAL değil, gerçeği yaşayın sayın okurum. Cinsel birleşme bedensel olduğu kadar ruhsal beraberliği de içerir. Eğer siz birlikte olmayı filmlerde gördüğünüz sahneler veya erotik imajlarla sınırlarsanız tabi başarısız olursunuz. Hayal kırıklığı da böyle başlar. Kendinizi hayale kaptırmayın. O anın kıymetini bilirseniz iki bedenin oluşturacağı sinerji daha çok güçlü olur. Hayal kurmaktan kaçının.

AKINTI GELİYOR
* 31 YAŞINDA evli bir bayanım. Benim poblemim sürekli akıntımın olması... Kendimi kötü hissediyorum. Doktorlara gittim, enfeksiyon dediler. İlaç ile geçmedi. Üşüttüğüm için mi akıntım kesilmiyor acaba?

CEVAP
HAKLISINIZ, kim olsa kendini kötü hisseder. Ancak akıntı nereden geliyor yazmamışsınız. Herhalde vajinadandır... Vajinal akıntının birçok sebebi vardır ve akıntının rengi, kokusu, kıvamı ve miktarı bize kaynağı konusunda fikir verir. Bu nedenle buradan bir şey demem mümkün değil. Siz kadın doğum uzmanına gidip şikayetinizi ona anlatın. Akıntının devam ettiğini bildirmenizde fayda var. İleri tetkikler yapıp gereken tedaviyi düzenleyecektir.

GÜLERKEN KAÇIRIYOR
* HOCAM iyi günler. Benim annem 55 yaşında. Ara sıra idrar kaçırıyor. Bu genelde çok güldüğünde oluyor ama tuvalete de çok çıkıyor. Sokağa çıkarken bile korkuyor idrar kaçırmaktan. Bu idrar kaçırma olayı normal mi? Yani psikolojik olabilir mi yoksa bir rahatsızlık belirtisi mi?

CEVAP

Fazla güldürmeyin kadını sizde canım!.. İkide bir banyoya git, temizlik yap, çamaşır değiştir... Off, zor iş. Gülerken, öksürürken ya da merdiven çıkarken idrar kaçırma 'stres tipte' idrar kaçırmadır. Genelde bir anatomik probleme bağlı oluşmaktadır. Tedavisi de mümkündür. Çok idrar kaçıranlarda cerrahi müdahale gerekir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.