Bugünkü
Takvim

Gerdek düğümü yuva yıkar

'İşi bilen biri' okuyup elindeki bir şeyi düğümlerse damat gerdeğe giremez. Yatakta mutlu olması imkansızdır. Evliliği başlamadan bitebilir. Bu yüzden eskiden gizli kıyılırdı

  • Yazı Dizisi
  • 10.10.2010
ABONE OL
Gerdek düğümü yuva yıkar
EVLİLİK İLE YIKILABİLİR Mİ?
Şuna bakmak lazım. Karı-koca arasında problemler ortaya çıkmışsa bibirleri ile anlaşamadıklarından dolayı mı yoksa şanssız bir dönemdeler mi? Yoksa ikisi de değil, büyü mü yapıl? İşte onu iyi ayırt etmek lazım. Her insanın hayatında şanslı veya durgun yıllar vardır. Eğer o yıllardan birindeyse bunun büyüyle falan ilgisi yoktur. Aralarındaki geçimsizlik doğal bir süreçtir. Geçer. Ama büyü yapılmış ise kendiliğinden geçmesini bekleyemezsiniz. Zaten bu durum kendiliğinden ortadan kalkmaz. Allah korusun, evlilik de çatırdar. O zaman büyüye maruz kaldığını nasıl anlayabilirler? Çok basit. Eşlerden birinde kişilik değişiyorsa... Karakteri birdenbire tanınmaz hale geliyorsa... Eşler veya arkadaşlardan biri birdenbire köşeye çekilip durgunlaşabiliyorsa... Ya da saldırganlaşabiliyorsa... Alıştığımız davranışları sergilemiyorsa orda şüphelenmek lazım. Acaba bir yabancı etki var mı? Büyü böyle anlaşılır.

KARI-KOCA ARASINI AÇAN BÜYÜYÜ BOZMAK İÇİN NE YAPMALI?
Yapılacak en güzel şey her iki eş birbirlerine biraz anlayışlı olacaklar. Morelleri düzgün olacak. Sinirlerine hakim olmaları lazım. Eğer büyüden şüpheleniliyorsa mutlaka ya ve 'a başvurmak gerekir. Tek çözüm budur. Evlilik de böylece kurtulur.

GERDEĞE GİRECEK DAMAT ADAYINA DÜĞÜM ATILIR MI?
Böyle şeyler mümkün. Eskide imam ı gizli kıyılırdı. Kızın ailesi ile erkeğin ailesi anlaşırlardı hangi saatte kıyılacağı konusunda. Komşulara ya da çevredekilere bildirilmezdi. Eski inanışa göre imam nikahı kıyılırken işi bilen biri bazı duaları okuyup elindeki herhangi bir şeyi düğümlediği zaman damat gerdeğe giremezdi. Bu gelin için de geçerlidir. Gitti gençlerin cinsel mutluluğu... O yüzden gizli kıyılırdı nikah. Tabi nikah kıyıldıktan sonra ilan edilirdi.

GERDEK BÜYÜSÜNÜ BOZMANIN FORMÜLÜ VAR MIDIR?
Bunlardan kurtulmanın yolu var. Yoksa kızın da erkeğin de işi zor. Nikahlanıp bir araya gelmiş gençlerin cinsel yönden birleşememesi çok büyük sıkıntılara neden olur. Bu durum evliliğin daha başlamadan bitmesine bile yol açabilir. Gelin ve damat anladı ki düğüm atılmış. Yatak odasında bunu gördüler. Üç ayet kağıda yazılıp damacanaya konulacak. Mürekkep eridikten sonra kağıt yine bir çiçeğin saksısına toprağa gömülecek. O çocuk hiç değilse 7 gün boyunca o sudan içecek. İçtiği ilk bardaktan itibaren kendine gelir zaten. Morali düzelir, cinsel yönden de fonksiyonları yerine gelir.

ERKEĞİ EVE BAĞLAMAK İÇİN BÜYÜ NASIL YAPILIR?
Bazı erkekler vaktinin büyük bölümünü dışarıda geçirmek isteyebilir. At yarışına gider, meyhanede vakit geçirir, Bara-pavyona gider. Sabah oldu mu evin yolunu tutar. Bu durumdaki erkeklerin eve bağlanması mümkündür. Bu büyü ile yapılabilir. Kuran'daki bazı ayetler vardır. İşte bu adama da o ayetlerin yazılı olduğu kağıdın içine atılacağı sudan içirilir. Evine bağlanması ya da kötü huylarını terk etmesi için bu şarttır. Büyü ile yapılır bu. Ama büyü sayılmaz. Cenab-ı Allah da yapılan işi, iyi niyetle yapıldığı için, faydalı bir sonuç alınacağı için affeder.

BÜYÜ YAPTIRIP ZENGİN OLMAK MÜMKÜN MÜ?
Tarihte bunlar olmuştur. Büyü yaptırarak servet edinen kişiler vardır. Ama günümüzde böyle şeyler kaldı mı diye sorarsanız, ben sanmıyorum. Bir örnek vermek gerekirse, borsacılar şimdiki zamanın en güçlü büyücüleri gibi. Bir anda insanı zengin ediveriyorlar... O yüzde istek ve düşünce en güçlü büyü diyoruz. Böyle bir istek ve kararlı bir çaba bir araya geldiği zaman hiçbir büyü ile elde edilmeyecek kadar servet ve başarı kazanılır.

BÜYÜ İLE ZENGİN OLANLARI BEKLEYEN BİR TEHLİKE VAR MI?
Para da şöhret gibidir. Geldiği gibi gider. Zenginlik bir şanstır. Halbuki bazen sağlıklı bir evlat, zeki bir evlat, iyi bir eş, huzurlu dostluklar her biri ayrı ayrı bir şanstır. Çok insan var haddinden fazla parası var ama birtek arkadaşı yok. Ya da istediği şekilde çocuğu yok. O muazzam servet şans değil, şanssızlıktır. Izdıraba dönüşür. Sağlıklı evlat milyar dolardan
çok daha fazla servettir.

HER ŞEYİN BAŞI VE TEDBİRİ DUADIR
Mutlak bir alışkanlık olması lazım. Evden çıkmadan önce Besmele çekip, bildiğimiz duaları okumak gerekir. Arabaya bindiğinizde yine içinden duaları veya Kuran'dan sureleri tekrar etmeisiniz. O dua ve ayetler akşama kadar size muazzam bir koruma ve güvenlik zırhı sağlar.

GERDEK BÜYÜSÜNÜ NASIL BOZARSINIZ?
Beyaz kağıda Felak, Nas sureleri ile Ayet-el Kürsi yazılır. Kağıt, bir damacana suyun içine atılır. 3-5 dakikada mürekkep suya dağılır. Daha sonra o kağıt alınır. Bir saksının dibine, toprağa ömülür, ayak basmasın diye. Çünkü Kur'an yazılmıştır o kağıda. O suyu bütün aile fertlerinin içmesi lazım. O okunmuş su bütün negatif güçleri pozitife çevirir. Nötrleştirir. Eşler arasında uyum yeniden sağlanır. O durgun ve saldırgan insan da, artık hangisiyse, normal hayatına dönüşür. Boşanma ihtimali ortadan kaldırılır.

BAŞARILI BİR BÜYÜCÜ NEREDEN BULUNUR?
Gazeteye ilan verip büyücü arayamazsınız. Doğru adamı bulmak çoğu kez mümkün olmaz. Para ile bu işi yaptığı söyleyen sahtekarlarla karşılaşırsınız. Onun için en doğrusu, bilen birinden tarif veya yardım alınır. Hatta dua okuma işini kadın kendisi de yapabilir. Önemli olan iyi niyettir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.