Bugünkü
Takvim
  • 14 Kasım 2017, Salı

Mutlaka bir şey yapmam lazım!

Selda abla evlenirken ne hayallerim vardı ama parasızlık belimizi büktü. Eşim 5 aydır işsiz. Benim elimden elen sadece iki çocuğuma yelek, kazak örmek filan. Kayınvalidem diyor ki, "Ör, dışarıya sat!" Ama bizim buralarda hırka örüp de kime satacaksın, bütün kadınlar işin ustası olmuş... Belediyelerin 'El emeği' ile ilgili faaliyetleri olduğunu duydum. Ayrıca Şişli- Bomonti'de bir semt pazarı vardı, kadınlar yaptıklarını burada satardı ama herkese tezgah yeri vermiyorlar galiba. Yine de girişimde bulunacağım. Esas sorunum, ne örersem daha çabuk satılır sizce; kadın giysisi mi, çocuk giysisi mi? Aslında resim yeteneğim de var ama yapsam elimde kalır biliyorum. Rumuz; Hülya T.

ZOR=GÜZEL=PAHALI

S.U. CEVAP; Önemli olan ortaya koyacağın ürünün piyasada pek benzerinin bulunmaması. Örneğin düz örgü bir manto üzerine yine renkli yünlerle süsleme yapabilirsin, tabii herkesin işlediği gibi çiçek-böcek olursa esprisi kalmaz. Onun yerine -atıyorum- eski bir Türk ressamının ünlü bir tablosu işlenebilir mesela. Genel hatlarıyla o resmi çağrıştırsın yeter. Önce resmin orjinalini internetten bilgisayarına indir ve bir kopyasını çıkarttır. Sonra bunu kalem cetvelle çizerek karelere böl. Aynı karalerin büyüğünü örgüğün mantonun arkasına iğne iplikle teğelliyerek yap. Ve bir ucundan başla işlemeye. İğne ardını bütün kadınlar bilir ve bu işe en uygun teknik budur. İnşallah bol para kazanırsın hayatım.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya