Bugünkü
Takvim
  • 22 Mart 2017, Çarşamba

Gerçek aşk nedir?

Selda abla 19 yaşında bir kızım. İlk kez ciddi beraberliğim var. Ama biraz acayip. Mesela 'kafasında benimle ilgili hayaller kurup, ertesi gün kavga çıkarıyor!' Her an onu terk edeceğimi sanıyor. Kendine güvensiz bir kişilik diyemem ama bu durumlar da hoş değil. Gerçek aşk nasıl olur bilmiyorum. Arkadaşlarımın ilişkilerine bakıyorum, bizimki hiçbirine benzemiyor. Huzursuzum, her an bir olay çıkacak diye endişeliyim. Sizce bu yaptıkları normal mi? Rumuz; Panda

S.U. CEVAP; Bildiğim kadarıyla, normal aşk coşkuyu da beraberinde getiriyor. Mesela kara kışta bile bahar geldi sanıyorsun. Bir mesut olma hali ki, sürekli ağzın kulaklarında. Ama aşık olduğun adam veya kadın sana marazi şekilde tutulmuşsa, işte o mutluluktan eser kalmıyor, yerini sadece kaygılar alıyor... Yani aşkın tek ölçüsü mutluluk! Şimdi bak bakalım senin oğlan bu tarife uydu mu?

TİKSİNMİYORUM AMA...
Selda ablacığım kimseye anlatamadığım bir şeyi paylaşacağım. İki aydır bir kızla nişanlıyım. Kendime göre seviyorum da... Ama nişanlımın yüzü sivilce izleriyle kaplı. Aslında vücudu, yüzü o kadar güzel ki, dizilerde bile onun gibisi yok. Bazen diyorum ki, "O kusuru da olmasaydı zaten bana bakmazdı!" Yanlış anlamayın tiksinmiyorum ama öpmek de içimden gelmiyor... Ne yapacağım bilmiyorum. Rumuz; Beyaz

S.U. CEVAP; Esas sivilce senin kafanda çıkmış bence; ne demek 'cildi de güzel olaydı bana bakmazdı!' Özgüvenini yitirme, ilişkinizin diğer yönlerini de etkilemesin. Ama 'yakınlaşmanız' konusunda susma hakkımı kullanıyorum. Çünkü son derece özel bir durum ve bazı insanlara ters gelebilir. Belki kızı incitmeden cilt tedavisine yönlendirebilirsin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya