Bugünkü
Takvim
  • 21 Kasım 2015, Cumartesi

Sevgi bile para olmuş

Selda hanım benim bir torunum var 8 yaşında, ne yaparsak yapalım bizden çok babaannesini seviyor. Bebeklikten beri ben baktım, altını aldım yemek yedirdim, uyuttum. Dedesi sırtında parklara taşıdı. Babaanne bir tek oyuncak aldı. Durumumuz iyi olmadığı için biz alamadık. Şimdi okul harçlığı veriyormuş. Oğlan bize gelmeyi kesti. Varsa yoksa babaannesi. Çok üzülüyorum. Ne yaparsak bizi sever? Rumuz; Baloğlan

S.U. CEVAP; Bir süre daha devam edecek maalesef. Ne zaman ki 'fedakarlık ve yalın sevginin' ne olduğu öğrenecek, işte o zaman sizin kıymetinizi de anlayacak.

BENCİL OLUYORLAR

Günümüzün çocukları biraz daha bencil sanki. Ve 'sevgi' kavramının karşılığını pahalı oyuncak ve kendilerine tanınan sınırsız hürriyet sanıyorlar. Babaanne de şüphesiz torununu seviyordur ama ifade etmek için kestirme yol seçmiş. Tıpkı büyükler dünyasında gözlemlediğimiz gibi. Ver parayı, gör ilgi alakayı.

HANGİSİNİ SEÇEYİM?
Selda teyze kankim okuldan bir arkadaşla küstü, şimdi benim de küsmemi istiyor. Arada kaldım. O kızın bana kötülüğü olmadı ki? Biz birlikte büyüdük, 4 senedir aynı sınıftayız. İkisini de kaybetmek istemem. Ama sadece birini seçmem gerekiyor. Sen olsan mahalle arkadaşını mı seçerdin, okul arkadaşını mı? Rumuz; Güllerin savaşı

S.U. CEVAP; Bu iki inatçı keçiyi nasıl barıştırabilirsin, kafanı esas ona yor. Mesela A'ya git; "B seni çok özlemiş, ayrı olmaya dayanamıyormuş" de. B'ye de aynısını söyle. Olmadı al eline bir çalı süpürgesi, ikisinin de poposuna vura vura zorla barıştır.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya