Bugünkü
Takvim
  • 09 Kasım 2015, Pazartesi

Annemin erkek arkadaşı var!

Selda abla çok mutsuzum, sizden başka kimselere anlatamadım. Tanışmadığımız için tarafsız olarak akıl verebilceğinizi tahmin ediyorum. Yoksa bir yolunu bulup evden kaçacağım. Annemle babam bu hafta boşanıyor. Babam evi terk edeli 8 ay oldu. Annem tabi genç ama anne işte. Erkek arkadaş filan yakışır mı? Ben zaten içine kapanık bir kızdım, şimdi dünyaya küstüm. Annem çok mutlu görünüyor ama benimle doğru dürüst konuşmuyor bile. Nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz? Rumuz; Yalan dünya

S.U. CEVAP;
Bazı kararlar almadan önce lütfen haberim olsun. Babanın yaptığı onca eziyetten sonra anneciğin de 'Gün yüzü görmek istemiş' olabilir ama boşanmadan yakışık almaz elbette. Hele de bir genç kız sahibiyken. Bunları seninle uzun uzun konuşacağız. Evden kaçma fikrini de aklından hemen çıkar!

OBEZ OLSUN RAZIYIM!
Selda abla ilköğretime giden bir oğlum var. Yemek yemiyor, okula aç gidiyor. Babasıyla en büyük sorunumuz ve kavgamız bu. İnanın rüyalarıma giriyor. Öyle bir yiyecek olmalı ki, tek seferde tüm besinleri alsın. Siz de evlat büyütmüşsünüz, bilirsiniz diye düşündüm. Rumuz; Kabus

S.U. CEVAP; Haklısınız, çocuk iştahsızlığı annenin kabusu. Ben oğluma şöyle bir şey yapar ve ısrarla yedirirdim; Tereyağında peynirle yumurtayı pişirin içine maydanoz ekleyin. Yanına da bir parça ceviz koyun. Hem 'Hepsi bir arada' besleyici hem de lezzetli. Çocuğunuz severek yiyecektir.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya