Bugünkü
Takvim
  • 30 Ekim 2015, Cuma

Sanat, insan yaratır!

Ortaokuldan sonra okuyamadım.
Ressam olmak isterdim. Ama kendimi yetiştirmiş bir kadınım. Güzel sanatlara meraklıyım, ressamları bilirim, evimin duvarlarına eserlerini asarım. Sorunum, 15 yaşındaki oğlum. Babasına çekmiş, dünyayla ilgisi yok. Varsa yoksa internet.
O kadar uğraşmama rağmen sanatı sevdiremedim. Halbuki çok yetenekli.
Bu çocuğu ot gibi yaşamaktan nasıl kurtarayım? Rumuz; Karakalem

S.U. CEVAP; Önce sizi kutluyorum. Bence müthiş bir kadın ve annesiniz. Ama oğlunuzun ilgi alanı farklı olabilir. Siz seviyorsunuz diye onun da bu dallara meraklı olmasını bekleyemeyiz. 16 yaş, güzel sanatlar için erken sayılır. Biz akademiye başladığımızda sizin kadar bilmiyorduk. Server Tanilli hocamızdı ve 'Uygarlık Tarihi' kitabının da yazarıydı ama koca sınıf bir olup rahmetlinin suratına sormuştuk, "Acaba bunun
yazarı kimdir" diye. O yüzden biraz sabır.

İlişkilerini merak ediyorum!

Selda abla nişanlımı çok seviyorum.
Kıskançlığımı belli etmek istemiyorum ama içim içimi yiyor. Benden önce evliliğin eşiğinden dönmüş. Eş dost hala o kızı anlatıyor. Şöyle güzelmiş, böyle güzelmiş.
Aslında onlar birbirine taparmış ama kızın annesi ayırmış filan. İlişkilerinin detaylarını bile merak ediyorum, sorsam nişanlım nasıl karşılar? Rumuz; Yürek sızısı

S.U. CEVAP;
Önceden yaşanmış bir birliktelikte, o iki insanın ne yaptıklarının sana ne gibi faydası var acaba? Ama ikiniz adına mutlu oldum; kafanı bir tek buna taktığına göre demek ki başka sorununuz yok.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya