Bugünkü
Takvim
  • 26 Ekim 2015, Pazartesi

Nereden bilebilirdim ki!

Selda hanım, 52 yaşındayım eşimi iki yıl önce kaybettim. Bir oğlum var ne okudu, ne çalışıyor. Annem ise artık çok yaşlı. Babamdan gelen emekli maaşıyla geçiniyoruz. İstanbul'dan daha ucuz, ücra bir kasabaya taşınacağız mecburen. Hiç bilmediğim yerler ve tanımadığım insanlar... Sizinle tanışmamız aslında çok eski, beni hatırlamazsınız ama size sık sık yazardım, dertleşirdik. Tabii serde gençlik vardı, mevzularımız farklıydı. O günlerde bana deseydiniz ki, "Boş ver aşkı meşki, ileride seni bir sürü acı bekliyor..." Valla kahkahalarla gülerdim. Rumuz; Eski dost

S.U. CEVAP; Sanırım 'Sarıkız' köşesini yazdığım dönemlerden söz ediyorsunuz. 'İleride büyük acılarla karşılaşma ihtimali' benim de aklımdan geçirmediğim yıllar. Tabii Allah beterinden saklasın.

HÜZÜN VE MUTLULUK
Ama tüm bunlar bana şunu öğretti, acıyı ve hüznü, mutluluğa çevirebiliriz. Geçmişten ders çıkararak ve her acıdan sonra mutlaka sevinçlerin geleceğine inanarak. Bana yine yazın lütfen.

HAYALLERİM VE BEN!
Selda abla, içine kapanık biriyim. Kolay kolay dostluk kuramam. Sosyal medya benim kurtarıcım. Sizin gibi köşelere yazıyorum, çoğu yayınlamıyor. Ne olur beni evladınız yerine koyun. Şiir yazıyorum, kısa öykülerim var ama bilin bakalım nerede çalışıyorum?
Oto sanayinde çıraklık! Sizden isteğim, eserlerimi kime yollamam gerekir? Şiir kitabımın çıktığını hayal ediyorum. Rumuz; Abbas

S.U. CEVAP; Edebiyat uğraşın, mesleğinle çelişkili gibi duruyor ama bence muhteşem. 'Eserlerim' tanımı içinse henüz erken. Bir yapıtın eser olarak kabul görmesi, zorlu bir yol gerektirir. Moralini bozma ve gönder bakalım şu yapıtları, o yolun neresindesin?


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya