Bugünkü
Takvim
  • 26 Şubat 2015, Perşembe

Beren Saat'in dublörü!

Sevgili Takvim okurları...İşte size; mektuplarınızın sadece yayınlandığı değil, aynı zamanda sizlerle irtibat kuran ve dertlerinize çare olmaya çalışan bir köşe. Ünlü dostlarımız da sesinize kulak veriyor ve sizi yalnız bırakmıyor. Bugünkü konuğumuz; Sevgili Lale Manço

Değerli büyüklerim ben 19 yaşında lise mezunu genç kızım. Size resmimi de yolluyorum. Bütün isteğim dizi oyuncusu olmak. Arkadaşlarıma göre Beren Saat'e benziyorum. Hatta boyum ondan daha uzun. Rol kabiliyetim de var. Oyuncu olmak hayallerimin tek rüyası. Bulunduğum şehirde mümkün değil. İstanbul'da da ailem gitmez. Ama yolladığım resme bakarsanız bendeki ışığı görürsünüz. Hiç olmassa Beren'in dublörü olayım. Size yalvarıyorum bana tanıdık bir ajans adresi yollayın. Biraz da torpil yapın ne olur? İnternette bulduğum Casting Ajans'ına mail attım birçok kez ama cevap alamadım. Lütfen... Lütfen... Lütfen. Gamze V. /Adana

AKADEMİK EĞİTİM ALMALISIN
LALE MANÇO YORUMLUYOR:
Sevgili Selda Uskan, siz okurlardan gelen mektupları mail adresime yollayınca (şu anda Amerika'dayım) nedendir bilmem içlerinden sizin mektubunuza cevap vermek istedim. Ama cevabım beklediğiniz gibi olmayabilir. Çünkü sizin aceleniz var. Ben ise uzun bir akademik eğitimden söz edeceğim. Ne kadar yetenekli olursanız olun bu konuda en azından ders almalısınız. Böylece amacınıza sağlam adımlarla ilerlersiniz. Zaten aktörlük son derece ciddi ve azimle yapılması gereken bir meslektir. Hadi ben de oyuncu olayım diyerek yola çıkılmaz. Örnek aldığınız Beren Saat de biliyorsunuz okulludur. Yapacağınız tek şey, ne kadar kararlı olduğunuzu ailenize anlatmak ve önce onları ikna etmek. Bu arada internetten bulduğunuz ajans adı altında bilmediğiniz adresleri aramaktan da vazgeçin. Çoğu, sizin gibi gençleri tuzaklarına düşürmek için faaliyetteler. Tamam mı genç arkadaşım?

YA O DÖNER YA ÖLÜRÜM!
Uzun yazmayacağım: sevgilim beni terk etti ve bana dönmezse ölürüm. Gerçekten ölürüm. İlk günden beri sizi takip ediyorum, korkunç ikna yeteneğiniz var. Onunla da konuşur musunuz, size yalvarıyorum. Bir de ne yaparsam geri gelir? 17 yaşındayım ama bu ayrılık beni 70 yaşında yaptı. Lütfen Selda hanım bana acele cevap yazın. Rumuz; Adımı kalbine yaz

S.U. YORUMLUYOR: Ben ne dersem diyeyim yüreğindeki keder bitmez bilirim. Çünkü şu an sana göre, terk edilmişliğinden daha önemli hiç bir şey yok şu dünyada. Oysa 17 yaş bile mutluluktan çıldırman için yeterli. Sağlıklı olmak, seni seven, kollayan ailenin olması, tahsil yapma şansın gibi pek çok şey sayabilirim sana. Anlayışsızsın deme, zamanında ben de aşk yüzünden kahır dolu günler geçirmiştim ama oğlumu doğurduğumda diğerlerinin teferruat, esas aşkın bebeğim olduğunu anlamıştım.

DAHA BETERLERİ VAR...

İnşallahsen aynı olgunluğa ulaşmak için anne olmayı beklemezsin. Hala aşktan ölüyorum diyorsan, tavsiyem hemen en yakındaki hastaneye git ve insanların nasıl yaşama savaşı verdiklerini bir gör. Veya şöyle düşün, az sonra sokağa çıktın ve kafana inşaattan tahta düştü! Felaket tellalı gibiyim ama ölümcül aşk yaralarının başka tedavisi yok evlat.
Bizim zamanımızda çivi çiviyi söker gibi aptal bir inanış vardı, yeni sevgili bul anlamına gelen. Sakın ha, gönlün olmadığı biriyle çay içmek bile büyük işkencedir bilesin. En iyisi mi sen bir an önce kendine yoğun bir uğraş bul. Spora tak kafayı mesela. Hem fena mı sonunda fit ve sağlam bir vücuda sahip olacaksın.
Üstünde de sağlam bir kafaya... Ki siz gençler için arzu ettiğimiz en önemli haslet.
O taktirde inan aşkın bile ayakları yere basar, ne terk edersin, ne de terk edilirsin.


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya