Bugünkü
Takvim
  • 23 Şubat 2015, Pazartesi

Annemin intikamını elbet alacağım!

Sevgili Takvim okurları... Derdinizi anlattığınız bu köşemizde bugün bir genç kızımızın dramı var. Siz de derdinizi yazın...

Selda
abla ben 18 yaşında bir kızım.
Lise 1'den terkim. Yıllarca babam anneme eziyet yaptı. Ben anneme taparım. Bu adam bizi de dövüyordu ama o kadar değil. Annem şimdi verem. Akciğerleri bitmiş. Doktorlara göre kanserden beter.
Babam bunu duyunca kendine dost tuttu.

KENDİNE SEVGİLİ BULDU...
Kadın kocasından ayrılmış oğlu ile yaşıyor. Bize bakmayan babam şimdi onlara gül gibi bakıyor. Kardeşim 4. sınıfta okuyor. Ben hem anneme bakıyorum hem ev işlerine gidiyorum.
Akrabalarımızın çoğu köyde kaldı. Burada komşular ve bir iki memleketlimiz bize sahip çıktı. Ama hayata karşı o kadar nefret doluyum ki karın doymakla iş bitmiyor. İnsanlardan nefret ediyorum, herkesi düşman gibi görüyorum. Hiç arkadaşım kalmadı. Çok ama çok zengin olmak istiyorum. Babamdan ve o kadından intikam almak istiyorum. Kadının oğlu bana yanaşıyor bu arada. Acaba oğlanla evlenip hayatı zindan mı etsem hepsine. Ama bu sefer anneme kardeşime kim bakacak.
Kimselerle paylaşamıyorum derdimi zaten hiç kimsem yok. Aklımı kaçırmak üzereyim. Hadiye Gül M./ İstanbul

S.U. CEVAPLIYOR: Evlatçım akıl dediğin öyle kolay kolay kaçmaz, telaşlanma. Önce anneciğine acil şifalar dilerim. Hastane tedavileri hangi aşamada ve nerede tedavi görüyor mutlaka bana yaz. Kardeşin için belediyeler her türlü yardımı yaparlar. Ama yetmez biliyorum. Sen şimdilik ev işlerine gitmeye devam et ve ilk fırsatta sana daimi ve sigortalı bir iş bulalım. Babana gelince, umudunu yitirme belki gün gelir pişman olup ve size sahip çıkar.

AYAKLARININ ÜZERİNDE DUR
Hayat bu belli mi olur? Sahiplenmese de sen görüyorum akıllı bir kızsın, kısa zamanda ayaklarının üzerinde durmayı başarabilirsin. Hadi benim güzel kızım, biraz gayret.
Not; İrtibatımızı kaybetmeyelim, sıkıldığın zaman bana yaz dertleşelim.
Zaten yakında görüşeceğiz... Yeter ki şu yaşadıklarına karşı güçlü durmayı öğren.
Her sabah yataktan kalktığında de ki; "Ben güçlüyüm, tüm kötülüklere meydan okuyorum. Hiç bir şey beni ve ailemi yıkamaz!"


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya