Müge Anlı
 •  
 • SMS
  Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
  Örnek: MÜGE ANLI'a mesaj göndermek istiyorsanız.
  HAYAT boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
  Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
  Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
  Müşteri Hizmetleri: 0216 531 73 73
 • 05 Mayıs 2010, Çarşamba

'Ümmühan'ı öldürmedim onu kardeşimle eşi saklıyor'

50 yaşındaki Ümmühan Mengil, Gaziantep'te sahibi olduğu arazinin üzerine ağabeyi Mehmet Ali Mengil ve kız kardeşi Güldane Mengil'le ortak bir benzin istasyonu kurmuştu. Ancak 3 yıl sonra kardeşler arasında anlaşmazlık çıktı. İki kız kardeş ağabeyleri Mehmet Ali Mengil'in usulsüzlük yaptığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Ümmühan Mengil 4 Mart günü, ikamet ettiği İstanbul'dan memleketi Gaziantep'e yola çıkarak 5 Mart'taki duruşmaya katıldı.

HEP AĞABEYİNİ SUÇLADI

Duruşma sonrası diğer kız kardeşi Hatice Altay'ın evine gitti. 6 Mart sabahı da yeğeni Mehmet Altay'la birlikte evden çıktı. İşte o günden sonra Ümmühan Mengil'i ne gören oldu, ne de sesini duyan… Almanya'da yaşayan kız kardeşi Güldane Mengil ve 18 yıllık hayat arkadaşı Nail Arıcı, Ümmühan Hanım'ın kaybıyla ilgili ağabeyleri Mehmet Ali Mengil'i suçluyor.

'KARDEŞİMİ ORTAYA ÇIKARACAKSIN!'
Özkardeşinin kaybından sorumlu tutulan Mehmet Ali Mengil, kendisini suçlayan kız kardeşi Güldane Mengil ve Nail Arıcı ile ilk kez canlı yayında yüz yüze geldi. Güldane Mengil, suçlamalarına abisinin yüzüne karşı da devam etti. "Kardeşimi ortaya çıkaracaksın. Ümmühan sana dava açtı, tahliye oldun… Onunla işin bitti, ortadan kaldırdın. Zamanında babamın da mallarına tek başına sahip olmak için yapmadığın kalmadı. O mallara sana yedirmeyeceğim. Hepsini elinden alıp, Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağım…" dedi.

'PARAMA GÖZ DİKTİLER KOMPLO KURDULAR'

Mehmet Ali Mengil, kız kardeşinin suçlamalarını kabul etmedi. Hatta tam tersi, Güldane Hanım ve Ümmühan Hanım'ın hayat arkadaşı Nail Arıcı'nın kendisine komplo kurduklarını iddia etti: "Bu ikisi bana komplo kurdular. Ümmühan'ı bunlar saklıyor. Her şeyi üzerime yıkmak istiyorlar. Mal varlığıma göz diktiler. Bütün amaçları beni cezaevine attırmak. Bu olayı da birlikte düzenlemişlerdir. Zaten Ümmühan ve Güldane, Nail için saç saça baş başa kavga etmişlerdi. Benim Güldane ve Ümmühan gibi kardeşim yok. Onlar benim için yıllar önce öldü…" Görünen o ki, mirastı mal davasıydı derken Mengil Ailesi'nde kardeşlik kalmamış. Herkes birbirini suçluyor. Kimin doğru söylediği şimdilik belli değil... Bildiğimiz tek şey 50 yaşındaki Ümmühan Hanım'ın iki aydır kayıp olduğu… Ümmühan Mengil'i aramak için tek yumruk olamayan 6 kardeş bakalım önümüzdeki günlerde aralarındaki bu düşmanlığı hiç olmazsa bir süreliğine rafa kaldırabilecek mi? Bekleyip göreceğiz…

 • ve ya