Bugünkü
Takvim
  • 23 Temmuz 2014, Çarşamba

Tuğla teorisi

- Bir camı açık bir odaya 100 kadar tuğlayı bırakın. Daha sonra odaya 2 veya 3 aday gönderin ve kapıyı kapatın. Onları kendi hallerinde bırakın ve 6 saat sonra odaya giderek durumu analiz edin.
- Eğer tuğlaları sayıyorlarsa muhasebe bölümüne yerleştirin.
- Eğer tuğlaları tekrardan sayıyorlarsa denetçiler bölümüne yerleştirin.
- Eğer odanın her yanına tuğla saçmışlarsa mühendisliğe yerleştirin.
- Eğer tuğlaları garip bir düzende sıralamışlarsa planlama bölümüne yerleştirin.
- Eğer tuğlaları birbirlerine atıyorlarsa operasyonlar bölümüne yerleştirin.
- Eğer uyuyorlarsa güvenlik bölümüne yerleştirin.
- Eğer tuğlaları parçalara ayırmışlarsa bilgi teknolojileri bölümüne yerleştirin.
- Eğer boş boş oturuyorlarsa insan kaynakları bölümüne yerleştirin.
- Eğer birçok farklı kombinasyon denediklerini söylüyorlar ama bir tuğlayı bile yerinden kıpırdatmamışlarsa satış bölümüne yerleştirin.
- Eğer odada değillerse pazarlama bölümüne yerleştirin.
- Eğer camdan boş boş dışarı bakıyorlarsa stratejik planlama bölümüne yerleştirin.
- Ve son olarak eğer biribirlerine bir şeyler anlatıyorlarsa ve tek tuğla bile yerinden oynamamışsa onları tebrik edin ve üst yönetime yerleştirin.

Gemi

Reha Muhtar'ın haber sunduğu dönemlerden. 350 tonluk gemiyi çeken bir yüzücü ile konuşurlarken; - Nasıl çekiyorsunuz gemiyi?
-İnanç meselesi?
İçinizde bunu hissetmeniz gerekir.
- Neyi hissetmem gerekir?
Gemiyi mi?

Alkışlı Yorum

Ne zaman kendi kendime "Acıktım" desem içimde bir ses "Acıkmamışsındır, susamışsındır, su iç, su iç" diyor. Ya anne, sen hangi ara içime kaçtın, bi git ya!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya