Bugünkü
Takvim

Yatta istifa baskısı

Burada dün David Cohen'in Boğaz'da 4 BANKA yöneticisiyle yaptığı toplantıyı yazdım! Türkiye'nin hatta AVRASYA'nın göbeğindeki toplantıdan haberimiz yoktu!
Ne konuşulduğunu ise bileni görmedim, duymadım! Ama Boğaz'da operasyon hazırlığı yapılırken COHEN'in kimlerden ne istediği ve yanında kimlerin olduğu, cevabı en çok istenen sorulardı! TEKNE bir bankaya ait olduğu için aslında bize meydan okuyan o BANKA ve patronuydu! Dün de altını çizdiğim gibi bakarsanız yakında KONUŞMALARIN ayrıntılarını yazarız! Gelin, bugün kaldığımız yerden devam edelim! Hızla akan dünyaya yetişmeye çalışalım... Ülkemizi korumak için BİLGİNİN olmazsa olmaz olduğunu unutmadan yaşayalım...
Amerikalı dostumun söylediği pekçok şeyi yazamıyorum! Kainattaki dengeyi gözardı edemeyeceğimiz gibi KALEMİN dengesine de özen gösteriyorum! Ama inanın hiçbir şey bilmiyoruz! Ne oyunları kimin kurduğunu, ne de kimin hangi tarafta olduğunu anlıyoruz! Son dakikada FİKİR sahibi olmaktan vazgeçmediğimiz sürece canımız yanmaya devam edecek!
Benim gördüğüm bu!
Neyse... Sohbete devam edelim...
Bakalım keyif alacak mısınız?
Tamam ama YATTA ne konuşuldu, en azından manşeti ver!
Olmaz mı?
Beni sıkıştırıyorsun yine!
Lütfen bir cümle benim" seyahat etmemi" sağlar!
Tamam o zaman! O yattaki en önemli konu sizin için çok önemli olan, çok önemli koltuğu dolduran biriyle ilgiliydi!
Tamam işte geldik! Evet!
Bu ismi daha önce de sana söylemiştim! Amerika'da kimlerle nasıl ilişki içinde olduğunu iyi biliyorsun!
Cohen ve yanındakiler ..........'ın istifasını istedi!
Ne diyorsunuz siz?
Evet, maalesef! Ama bu isim bundan çok korktu! Onun tedirgin olduğu görülünce bu istek tam 4 kez tekrar edildi!
Ama istifa gelmedi?
Gelmedi! Ya korktu ya da Cohen'in de bilmediği birileri onu istifadan vazgeçirdi!
Ama ikinci şık çok zayıf! Etseydi finansal operasyonla büyük zarar görecektiniz! 17 ARALIK'la gelmeyen son darbe bununla inecekti! Korktu ya da çekindi! Bu yükün altına giremedi!
Toplantının en önemli konularından biri buydu! Bankalar hazır bekliyordu! Her şey konuşulmuştu!
Yapamadılar! Yapsaydı, Erdoğan ikinci kez sıkıştırılacaktı! Zora düşürülecekti!
Peki gelelim orduya! Paralel yapıya mensup çok sayıda generalin olduğu yazıldı, çizildi!
Sizde böyle bir bilgi var mı?
Evet, bunları biliyoruz! Ama sana karşı açık konuşmak istiyorum!
Zaten öyle değil mi?
Evet! Bu oran bir güç tarafından şişiriliyor! Birileri "YÜZDE 70" diyor hatta! Asla ordunuzda bu gruba ait bu kadar sayı yok! Birkaç general var!
Bağlılıkları var! Ve güçlüler, tamam! Ama sayı konuşulduğu gibi değil! Biri ya da birileri oynuyor!
Nereden biliyorsunuz bunu peki? Oynandığını nasıl çıkarıyorsunuz?
Sana içeriden bilgi vereyim!
Verin lütfen!
Geçtiğimiz haftalarda 'Gülen'in generalleri' diye bir rapor hazırlandı! İlgili yerlere sunum yapılacaktı!
Eeee?
Çok sıkıntılı bir durum bu!
Ne sıkıntılı olan?
Bu rapor sunuma giderken yolda değiştirildi! Gülen karşıtı olan bazı isimler Gülen taraftarı olarak değiştirildi!
Operasyondu! Kim yaptı, neden yaptı bilemem! Değişiklik kesin! Araştırılması gereken bir konu! Ama üzerinde duran yok! Gerçeği orduda birkaç kişi biliyor!
Tamam... Anladım! Abdullah Gül Bey için siyasete dönecek yorumu yapıldı! Sizin kulağınıza hiç çalındı mı?
Şu an için böyle bir şey duymadım!
Zaten böyle bir karar aldığı vakit ilk duyan Erdoğan olur! Birbirlerinden bir şey saklamazlar! Aralarındaki hukuk bunu gerektirir! Mesela askerlerle görüşülürken de durum aynıydı! Bazı generaller "Gül'e anlattığımız özel konuyu Erdoğan'dan, Erdoğan'a anlattığımız özel konuyu Gül'den dinledik. Bize net mesaj verdiler" demişti... Hiç unutmam!
Suudi Arabistan'ı önemsiyorum! Orada garip şeyler oluyor! Ne diyorsunuz?
Suudi Arabistan, yeni rotasına girdi.
Şu anda kesinlikle seninle aynı fikirdeyim.
Nayef, Arabistan'ın aslında yeni kralı. Yüzde 100 İngiltere tandanslı biri.
Ondaki İngiltere tutkusu, kızına Sara adını koyduracak kadar güçlüdür. Sara adı, İngilizler için çok özeldir. Birçok kraliyet ailesi üyesinin isimlerinden biri Sara'dır. Nayef'in kızı Sara da, İngiltere'de yaşadı... Bence her şey çok açık ortada! Senin de yazdıklarını biliyorum! Aynı noktadayız! Ama orada çok ilginç şeyler olacak!
Nasıl yani?
Obama'nın güçlü ekiple Arabistan'a gitmesi, onlara verdiği değerin göstergesiydi. First Lady Michelle'in klasik hali ise, Amerika'nın güç göstergesiydi. Yani bu konuda da seninle aynı fikirdeyim... Tabii, ABD bu işin peşini kolay kolay bırakmaz. Çünkü İngiltere ile yakın olan Derin Amerika'nın savunucuları Neo-Conlar'dı... Bu güç, Amerika'yı güçlü yapmak için çabalarken, aslında Londra'nın isteklerini yapmıştır.
Tarihte ilk kez Neo-Conlar'la İngiltere, Arabistan'da savaşacak. Bu savaş, çok sert olacak. O bölge sizin dininiz için çok önemli. Bu savaşın dışında kalma ihtimaliniz hiç yok. Hem de Ortadoğu'da bu kadar söz sahibi olmaya başlamışken.
Tabii, siz bunu yaparken içerde büyük sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız.
Ne gibi?
Neo-Conlar'ın yayın organı Washington Times'ı dikkatle takip ettiysen, Obama karşıtı yayınların dozunu arttırdı...
Yani?
Çözüm süreci gibi işlerde garip sürprizler olabilir! Birileri bunu bozmak için ciddi gayret içinde! Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en önemli seçimine giriyor.
Evet!
Plan şu! Kirli ve tehlikeli! Ama yapmaya niyetlenenler var!
Anlatır mısın?
Seçim öncesi çok ciddi bir plan için gelecekler! Büyük bir saldırıyla... Belki çok şehit verilecek bilemiyorum! Ama canınız yanacak! Saldırıdan hemen sonra PKK jet hızıyla açıklama yapacak!
Diğer kolları da aynı şeyleri söyleyip "BİZ YAPMADIK! BİZİMLE İLGİSİ YOK!" diyecekler! Türk hükümeti de bu saldırının dış güçler tarafından yapıldığını haykıracak. Ancak halkta, güven sona erecek. Sokak gösterileri, metropollerde yaşanacak. Hedeftekiler ise Kürtler olacak. Doğu'dan da karşılık gelecek.
Seçim öncesi yaşanacak bu kriz için her türlü çalışma yapıldı...
Amaç Türkiye'yi durdurmak yani?
Seçim öncesi yaşanacak bu kriz için her türlü çalışmalar yapıldı. Bu kaosun ortasında, Türkiye'deki Suriyeliler de üzerine düşeni yapacak. Çünkü saldırının bir bölümü onlar üzerinden yapılacak.
Gezi protestolarında tek bir güce karşı mücadele verdiniz. Başarılı da oldunuz!
Şimdi daha büyük bir KOALİSYONLA gelmeye hazırlanıyorlar! Herkesi sokağa dökecek bir çalışmayla... Uyanık olun!
Bunları bilin!
Ankara'yı nasıl görüyorsunuz?
Erdoğan'a BÖCEK kumpası kurulmadı mı! Yani en yakınına kadar yabancı istihbarat örgütlerine çalışanlar girmedi mi! Girdi... Şimdi başka isimler içinde aynı şeyler geçerli!
Önemli koltuklarda oturanların yanında YABANCILARA çalışan isimler var! Nedense bunları temizlemekte zorlanıyorsunuz! Bunu hiç anlayamıyorum! Benim yerimde olsan hepsini görürdün! Siz niye göremiyorsunuz! Nasıl bir savaşta olduğunuzun farkında olmayan devlet görevlileri var...
Bugünlük de bu kadar... Yarın neler var neler!
İNGİLTERE
ile ilgili hiç bilmediğimiz bilgiler, ayrıntılar, detaylar! Nasıl BAŞBAKAN seçtikleri, kimleri hangi yolla indirdikleri ve GETİRİRKEN de GÖTÜRÜRKEN de bunları önceden nereye yazdıkları...
Yani hiçbir şey GİZLİ değil! Sadece doğru noktaya bakamıyoruz! Bu kadar mı?
Değil elbette! Amerika'da İNGİLTERE'yi nasıl bulur ve görürdük!
İşte bunun da cevabı yarın!
Dünyayı anlamak, Türkiye'nin önemini kavramak ve aslında kimlerle mücadele ettiğimizi bilmek için yarın görüşmek üzere...
Gazetenizi şimdiden ayırtın...
Pişman olmazsanız! Konuşulanlar sadece burada çünkü...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya