Bugünkü
Takvim
BÜLENT ERANDAÇ BÜLENT ERANDAÇ
 •  
 • SMS
  Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
  Örnek: BÜLENT ERANDAÇ'a mesaj göndermek istiyorsanız.
  BE boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
  Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
  Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
  Müşteri Hizmetleri: 0216 531 73 73
 • 23 Ocak 2021, Cumartesi

Karşınızda eski Türkiye yok

ABD'nin yeni Başkanı Joe Bıden'ın Dışişleri Bakanı olarak atadığı Antony Blinken, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alımına ilişkin bir soru üzerine "Bir stratejik, sözde stratejik ortağımızın en büyük stratejik rakiplerimizden biri olan Rusya'yla bilfiil aynı çizgide olması fikri kabul edilemez" dedi. Mister Blinken herhalde meydanı boş zannediyor. 'Eski çamlar bardak oldu' farkında değil.... Ancak kendisine bazı tavsiyelerimiz olacak. Dün bir bugün iki... Karşınızda eski Türkiye yok. Soğuk Savaş dümeniyle NATO'nun kenar ülkesi yok artık. Darbe yaparak göreve getirdiğiniz günler çöp tenekesine atıldı. 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbelerinizi önleyemedik. Ama aziz Türk milleti size 15 Temmuz'da öyle bir ders verdi ki yakın coğrafyasında estirdiğiniz rüzgarlar kesildi.
Bay Blinken! Irak ve Suriye'de kurguladığınız PKK koridorunuzu parçaladık. Suriye'de kurmaya çalıştığınız ikinci İsrail kantonlarını toprağa gömdük. Libya'da Azerbaycan'da nefesinizi kesen Türk ordusunu tanımanızda büyük yarar var. Meydan boş değildir Bay Blinken. Türkiye hakkındaki yakın tarih kitaplarını okursanız, Türkiye mi yoksa ABD mi sözde ortak çok iyi anlarsınız! Bizi bırak Yunanistan'a bak. Darbelerle kontrol ettiğiniz eski Türkiye yok karşınızda. Milli Lider Başkan Erdoğan, Türk Milleti'nin gücüyle Türkiye için istediği yerden istediğini alır. Türkiye ya yol bulur ya yol yapar! Dün geçti Mister Blinken yeni şarkılar söylemeniz de çok çok yarar var. Çünkü Ankara'da milli lider Recep Tayyip Erdoğan var. Bağımsız Türkiye var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
 • ve ya
   Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ