Bugünkü
Takvim
BÜLENT ERANDAÇ BÜLENT ERANDAÇ
 •  
 • SMS
  Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
  Örnek: BÜLENT ERANDAÇ'a mesaj göndermek istiyorsanız.
  BE boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
  Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
  Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
  Müşteri Hizmetleri: 0216 531 73 73
 • 23 Şubat 2020, Pazar

Sinsi planlar

UZUN zamandır işleri perde arkasından yürüten Abdullah Gül'ün, suskunluğunu aniden bozmasının Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı yıkmaya yönelik CIA aparatı FETÖ'nün etkin rol aldığı Gezi kalkışmasına destek vermesi ve parti kurmakta zorlanan Ali Babacan'a sahip çıkmasının arka planında ne var?
Gül'ün nihayetinde kendisini cumhurbaşkanı adayı olarak destekleyen CHP-Kılıçdaroğlu'nu kucaklaması, hazırlanmış senaryoların işaret fişeği mahiyetindedir.
Perde arkasında iş yürüten Abdullah Gül'ün konuş(turul)masının üzerinde dikkatle durmalıyız. Gül, Süleyman Demirel'in Tansu Çiller liderliğindeki DYP'yi karpuz gibi ortadan bölmesi, DYP'li milletvekillerinin ayrılıp ŞEMSİYE PARTİSİ kurmalarını sağlamasına benzer bir düşünce yapısı içinde bulunuyor.
Aynen Demirel'in DYP'yi bölerek, DYP-Refah Partisi hükümeti kurmasını engellemesi gibi Abdullah Gül'de, tek başına iktidar olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında kale gibi duran AK PARTİ'yi bölme heyecanı ve çalışmaları içinde gözleniyor.
Gül, uzun süredir perde gerisinde siyasi manevralar yapıyordu. Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu ile perde gerisinde görüşmeler yaptığı kulislerde konuşuluyordu. Aniden 18 ŞUBAT günü ortaya çıktı.
Malum gazetede yayınlanan mülakatıyla Ali Babacan'a HAYAT SUYU VERMEYE ÇALIŞTI, partiye ilk açık desteğini verdi.
NEDEN ACABA?
Abdullah Gül'ün bir taşla çok kuş vurmaya yönelik konuşmasının ilk sırasında, öncelikle Babacan'ın parti kuruluş tarihini defalarca ertelemesi, Babacan'la beraber olacak zihinlerde bir belirsizliğin doğmasına yol açmıştı.
Yollarını Babacan ile birleştirme eğilimindeki bazı siyasetçiler, mesafeli durmaya başlamıştı.
GÜL ORTAYA ÇIKARAK, AK PARTİ'yi bölme tezgahına odun atanlara "Endişe etmeyin, ben Babacan'ın arkasındayım" mesajı veriyordu. Yani Gül, Babacan'ı kıvranmakta olduğu ortandan kurtarmaya, birleşme cesareti kırılmış olanlara cesaret vermeyi bir görev biliyordu.
Bu çıkışıyla CHP, İYİ Parti, HDP ve Gelecek Partisi ile aynı "parlamenter sistem" zemininde buluştuğunu belirtti.
Ne tesadüf, GÖLGE CIA, RAND'ın senaryo raporundaki, DEMOKRATİK MUHALEFETLE ABD İLİŞKİSİ DOĞRULTUSUNDA pozisyon belirledi.
Abdullah Gül manidar biçimde, bu çerçevede CIA aparatı PKK'nın siyasi kolu HDP'yi dışlayıcı tutum takınmadı, derin Avrupa'nın köpürttüğü Kürt sorununu artık ULUSLARARASI SORUN diyerek, entrikacı Batı'ya zemin açma teşebbüsünde bulundu.
TESADÜF DEĞİL.
Gül'ün mülakatının yayınlandığı günün zamanlanması dikkati çekiciydi.
Bir başka yönüyle mülakat, Gezi kalkışmasında rolü olan SOROS'cu Osman Kavala hakkında NE TESADÜF beraat kararı verildiği güne denk getirilmişti.
Gezi kalkışmasını beraatla sonuçlandıracak MAHKEME kararından Abdullah Gül'ün haberi olup olmadığı merak ediliyor. "GÜL'Ü SEVENLER Kulübü", Gezi Parkı davasında Osman Kavala dahil bütün sanıklara beraat kararı çıkmasını bir TESADÜF olarak değerlendiriyordu.
Evet. Gül, Derin Avrupa mahfillerinin Osman Kavala'ya SAHİP ÇIKARAK AVRUPA TRENİNE BİNMİŞ DURUMDA.
SONUÇ: Abdullah Gül de, DYP'nin karpuz gibi ortadan bölerek Tansu Çiller'in Başbakan olmasını engelleyen, sonunda 28 Şubat post modern darbe hükümetini kurulmasına yol açan KURGULANMIŞ PLANIN benzerini GERÇEKLEŞTİRME heyecanı içinde, AK PARTİ'Yİ BÖLME RÜYASINI
SÜRDÜRÜYOR. Ancak bu sinsi planlar, Türkiye'nin büyük yürüyüşünü engelleyemeyecek...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

Derviş Derviş

Aynen öyle ellerin e sağlık.hepsi birleşse nafile.içlerinde usta yok hepsi çırak bence.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 23.02.2020 23:17
Korkusuz Korkusuz

Gulun hain plani kursaginda kalsin.cok yazik.Adam degilmis fos cikti.milli dini duygulari yokmus.bu millet onada insallah firsat vermez

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 23.02.2020 18:30
Altan Altan

Reisimiz Erdoğan’ın daima arkasındayız İnşAllah gerisi traşş

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 23.02.2020 12:32
Porsuk Bey Porsuk Bey

Sabık cumhurbaşkanı sabıkalı işler peşinde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.02.2020 08:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
 • ve ya