İzmir'de mide bulandıran olay! 13 yaşındaki erkek çocuğuna önce tecavüz sonra şantaj! 4 kişi tutuklandı | Bakanlıktan açıklama

İzmir’de mide bulandıran bir olay yaşandı. 13 yaşındaki bir erkek çocuğu, 70 yaşındaki adam tarafından cinsel istismara uğradı. Olayı öğrenen 79, 54 ve 32 yaşındaki 3 sapık daha çocuğa tecavüz etti. Ayrıca “Elimizde videon var” diyerek küçük çocuğa şantaj yaptılar. Skandalın ortaya çıkmasının ardından 4 tecavüzcü sapık tutuklandı. Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İzmir'de istismara uğrayan 13 yaşındaki çocuk için acil koruma kararı çıkarıldığını, suçluların en ağır cezayı alması için dava sürecinin sonuna kadar takipçisi olunacağını bildirdi.

Giriş Tarihi 12 Haziran 2024, 14:52 Güncelleme 12 Haziran 2024, 22:19
İzmir’de mide bulandıran olay! 13 yaşındaki erkek çocuğuna önce tecavüz sonra şantaj! 4 kişi tutuklandı | Bakanlıktan açıklama

İÇİNDEKİLER

Olay 2023 yılında ilçeye bağlı 2.İnönü Mahallesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, 13 yaşındaki erkek çocuğu M.B., 70 yaşındaki M.B. tarafından cinsel istismara maruz kaldı.

Bunun ardından olayı öğrenen H.A. (79), M.N. (54) ve A.G. (32) de çocuğa tecavüz etti.

Ayrıca istismarı videoya aldıklarını söyleyen kişilerin, M.B.'ye bunu söyleyerek şantaj yaptığı öne sürüldü.

HEPSİ YAKALANDI
Olayın ardından durumu ailesine bildiren M.B.'nin ebeveynlerinin şikayeti üzerine şüphelileri yakalamak için çalışma başlatıldı.

Polis ekipleri tarafından yakalanan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 4 şüpheli'de çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı."SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İzmir'de istismara uğrayan 13 yaşındaki çocuk için acil koruma kararı çıkarıldığını, suçluların en ağır cezayı alması için dava sürecinin sonuna kadar takipçisi olunacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İzmir'de 13 yaşındaki çocuğa istismar olayının emniyet birimlerine intikal etmesiyle Bakanlığa bağlı ekiplerin ivedilikle harekete geçtiği belirtildi.

Olayla ilgili suç duyurusunun ardından adli işlemlere başlandığı ve çocuk için acil koruma kararı çıkarıldığı belirtilen açıklamada, değerlendirmeler sonucu danışmanlık ve sağlık tedbiri kararıyla mağdur çocuğun annesine teslim edildiği kaydedildi.

Çocuğun ihtiyaçları için ailenin Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden faydalandırılması kararı alındığı, Bakanlık avukatlarınca davaya müdahillik talebinde bulunulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ayrıca çocuğun üstün yararı ilkesi ve tekrar örselenmesinin önüne geçmek için savcılığa konuyla ilgili çıkan haberlere yönelik erişimin engellenmesi, yayın yasağının getirilmesi ve soruşturma dosyasına gizlilik kararı verilmesi için başvuruda bulunulmuştur."

Açıklamada, suçluların en ağır cezayı alması için, Bakanlığın dava sürecini sonuna kadar takip edeceği de bildirildi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN