Bugünkü
Takvim

Dünyalara bedel ilk söz! Otizmli Berkay ilk kez 'anne' dedi

Anıl- çiftinin ikinci çocukları Berkay, otizmli dünyaya geldi. Gördüğü tedaviyle büyük ilerleme kaydeden küçük çocuk, ilk kez ‘anne’ diyebildi.

O ses mucize
Tekirdağ'da yaşayan Anıl- çiftinin çocukları Berkay, yaklaşık iki buçuk yıl önce dünyaya geldi. İki çocuk annesi Aynur Ordu, 18 aylıkken Berkay'ın kimseyle göz teması kuramadığını fark etti. Yaptığı araştırmalar sonucu otizmden şüphelendi. Altı ay önce çocuk ve ergen psikiyatristinde destek alan aile, Berkay'ın otizmli olduğunu öğrendi.

'DÜNYALARA BEDELDİ...'
Hayatlarını evlatlarına adayan Ordu çifti, çeşitli tedavi yöntemlerini denedi. Nöroplay yöntemi sayesinde çevresiyle iletişim kurmaya başlayan Berkay, ilk kez 'anne' dedi. Yaşadığı mutluluğu tarif edemeyen anne Ordu, "Bu duygu benim için dünyalara bedeldi. 'da oturuyorum ve ben her gün 'a gidip geliyordum. Aldığım sonuç beni çok mutlu etti" dedi.

BERKAY'IN BAŞARI HİKAYESİ
Anne Aynur Ordu, oğlunun göz teması kuramadığını fark etti. Hemen harekete geçti. Bu sayede Berkay, erken dönemde tedavi edilerek büyük ilerleme kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.